Afiša

Vasaras Saulgriežu pasākumi Kurzemē

Vasaras Saulgriežu pasākumi Kurzemē
Vasaras Saulgriežu pasākumi Kurzemē
KUR
KAD
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017 - 23:00

23.jūnijā norisināsies Līgo dienas pasākumi.

Līgo dienā pie Skrundas pulksteņa varēs iegūt visīstāko Līgo svētku sajūtu. Varēs iegādāties tieši sev darinātu pļavu ziedu vai ozollapu vainagu, svaigi kūpinātu gaļu un zivis, nobaudīt ķimeņu un citus sierus. Par lustīgu noskaņojumu gādās Durbes kultūras nama tautas mūzikas ansamblis “Neparasts gadījums”.

Liepājnieki un pilsētas viesi aicināti svinēt Līgo svētkus Liepājas koncertestrādē “Pūt, vējiņi”, bet Pāvilostas Upesmuižas estrādē šajā vakarā būs Pāvilostas amatierteātra uzdevums "Nekur tā neiet kā pasaulē". Līgo svētki pie Priekules kultūras nama sāksies kā joku spēle ar dziesmām un dančiem pēc Blaumaņa lugas motīviem, ko izspēlēs paši priekulnieki “Trīnes grēki ar dabūšanos”. Priekules novada Gramzdas Mācītāja parkā suminās Līgas un Jāņus, pacels valsts karogu un kopīgi iedegs lielo svētku ugunskuru. Gramzdas amatierteātris līgotājus iepriecinās ar situāciju komēdiju “Meitiņa”.

Talsenieki šogad Līgo svētkus aicina svinēt pilsētas laukumā pie Talsu tautas nama, kur saskatās Talsu un Vilkmuižas ezeri. Līgotājus priecēs Rojas amatierteātris ar lugu “Trīnes grēki”. Dejas no vērienīgā deju uzveduma “Lec saulīte” dejos “Talsu Kurši” un “Delveri”, bet līgo dziesmas izdziedās koris “Uz augšu”.

Līgo vakarā Reņķa dārzā, Ventspilī, norisināsies koncertuzvedums “Suitu mēle”. 

Ventspils novada Popes kultūras namā ielīgošana būs kopā ar folkloras kopu „Pūnika”, bet Vārvē notiks pasākums, kam dots nosaukums “Nakts ieskandināšana”.

Kuldīgas Pilsētas estrādē Dailes teātra aktieri un draugi aicinās uz saulgriežu koncertuzvedumu “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Tas ir jautrs un mūsdienīgs stāsts par papardes zieda meklējumiem ar varenu līgošanu un kopā dziedāšanu. Savukārt Līgo vakars Kuldīgā tiks sagaidīts Pilsētas dārzā ar teatralizētu uzvedumu “Tautiešam roku devu pašā Līgo vakarā”. Lūkošanu, līdzināšanu, mārtošanu un līgošanu izspēlēs, izdejos un izdziedās etnogrāfiskais ansamblis Suitu sievas, deju kopa “Bandava”, jauniešu teātris “Focus” un folkloras kopa “Nārbuļi”. 

Engurē līgos Auniņparka estrādē. Klātesošos priecēs teatralizēts koncerts “Par “Volgu”, Spuļģīti un Kņopieni…”.