Ārkārtas sēdi Mērsraga domes priekšsēdētāja ievēlēšanai varētu sasaukt otrdien

Ventspils, 24.aug., LETA. Ārkārtas domes sēdi Mērsraga novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanai varētu sasaukt otrdien, 29.augustā, aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Roberts Šiliņš ("Mēs Mērsraga novadam").

Ārkārtas sēdes datums ar visiem deputātiem gan vēl pagaidām neesot saskaņots.

Jauns domes priekšsēdētājs jāievēl, jo līdzšinējais domes priekšsēdētājs Jānis Budreika (LZS), kurš jūnijā jaunajā amatā nostrādāja tikai dažas dienas un pēc tam izmantoja darba nespējas lapu, augusta sākumā paziņoja par atkāpšanos no amata un nolika deputāta mandātu. Savu lēmumu atteikties no domes priekšsēdētāja amata Budreika pamatoja ar apsvērumiem, ka sava veselības stāvokļa dēļ viņam pareizāk ir palikt līdzšinējā darbā - Mērsraga ostas pārvaldnieka amatā, un to, ka pirms vēlēšanām izvirzītais virsuzdevums - pārmaiņas novadā - bijis izpildīts.

Budreikam noliekot deputāta mandātu, viņa vietā domē deputāta pienākumus pildīs Andris Leitas (LZS).

Domes priekšsēdētāja vietnieka Šiliņa rīcībā neesot informācijas, kādus kandidātus deputāti varētu izvirzīt domes priekšsēdētāja amatam. "Ja mani izvirzīs, noteikti neatteikšos kandidēt," atzina Šiliņš.

Kā ziņots, Mērsraga novada domē četrus mandātus ieguvis iepriekšējā sasaukuma pašvaldības vadītāja Laura Karlsona saraksts "Demokrātiju visiem", trīs mandāti ir Latvijas Zemnieku savienībai, bet divi mandāti - "Mēs Mērsraga novadam". Četri mandāti Karlsonam nenodrošināja absolūtu vairākumu domē, un viņa saraksts palika opozīcijā. 16.jūnijā par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Budreika.