Dundagas novadā divās privātmājās atrod lielu daudzumu dažādu šaujamieroču un to sastāvdaļu

Rīga, 25.okt., LETA. Šomēnes divās privātmājās Dundagas novadā izņemta dažāda kalibra šaujamieroču munīcija, pistoles, karabīnes, viens ložmetējs un automāts, kā arī dažādas šaujamieroču sastāvdaļas, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību divu kriminālprocesu ietvaros, 11.oktobrī Valsts policija divās dzīvojamās mājās Dundagas novadā atrada un izņēma dažādus šaujamieročus un to sastāvdaļas. Ierodoties adresēs, policijas kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki konstatēja, ka privātmāju teritorijās šaujamieroči un to sastāvdaļas ne tikai tika glabātas, bet arī pašrocīgi izgatavotas, pārveidotas un atjaunotas.

No nelikumīgās aprites izņemta 1120 dažāda kalibra šaujamieroču munīciju, četras pistoles, trīs karabīnes, vienu ložmetēju, automātu un dažādas šaujamieroču sastāvdaļas.

Par pretlikumīgu ieroču apriti sākts kriminālprocess pret 1962., 1970., 1973. un 1981.gadā dzimušiem vīriešiem. Divi no viņiem - 1970. un 1973.gadā dzimušie vīrieši - jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo kriminālprocesos tiek turpināta izmeklēšana pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.