Ieguldot 2,5 miljonus eiro, modernizē katlumāju Talsos

Rīga, 25.jūl., LETA. Siltumenerģijas ražotājs un piegādātājs SIA "Talsu Bio-enerģija", ieguldot 2,5 miljonus eiro, pašlaik veic apjomīgu katlumājas rekonstrukciju A. Pumpura ielā, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Vecmane.

Katlumājā ieviesīs modernas tehnoloģijas, kas samazinās izmešu daudzumu. Patlaban katlumājā tiek uzstādītas divas jaunas apkures katlu priekškurtuves ar jaudu 6 MWh, un vēlāk tiks atvestas arī katlu iekārtas, kuru jauda būs 5 MWh.

Projekta laikā tiek modernizētas dūmu iekārtas, nodrošinot dūmgāzu attīrīšanu, tiks ievēroti jaunākie nosacījumi, kas pieļauj 30 mg putekļu uz kubikmetru izmešu līdzšinējo 50 mg vietā.

"Katlumājas rekonstrukciju veicam, jo iepriekšējās iekārtas bija morāli un fiziski novecojušas, kā arī drošības apsvērumu un energoefektivitātes dēļ. Ja iepriekš strādājām ar tvaika iekārtām, tad tagad pārejam uz ūdens iekārtām. Pēc rekonstrukcijas būs kvalitatīvāks pakalpojums, objekts kļūs arī vizuāli pievilcīgāks. Darbs katlumājā notiks tāpat kā līdz šim, un tarifs paliks nemainīgs kā bijām solījuši," skaidroja SIA "Talsu Bio-enerģija" siltumapgādes struktūrvienības vadītājs Mārtiņš Zaļupe.

"Talsu Bio-Enerģija" īsteno Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstītu projektu "Siltuma avota efektivitātes paaugstināšana Talsu pilsētā".

Projektā paredzēts arī izbūvēt piebūvi uz SIA "Jāņa centrs" pusi, lai visas patlaban ārpusē esošās iekārtas atrastos iekštelpās. Arī katlumājas ārpuse tiks pārveidota, lai tā iekļautos pilsētas ainavā. Lielā šķeldas noliktava būs hermētiski noslēgta, izslēdzot putēšanas iespējamību. Katlu mājas rekonstrukcijas laikā pilsētā nav paredzēti karstā ūdens piegādes pārtraukumi, iespējams, kādā brīdī pakalpojums būs ierobežots nepieciešamās pārslēgšanās dēļ.

Projekta kopējās izmaksas ir 2,5 miljoni eiro (bez PVN), tajā skaitā 713 000 eiro ir ES Kohēzijas fonda finansējums. Aizņēmumu uzņēmumam nodrošina AS "Attīstības finanšu institūcija Altum".

Darbus nodrošina Lietuvas uzņēmums UAB "Enerstena".