Neizdodas ievēlēt Mērsraga novada domes priekšsēdētāju

Ventspils, 30.aug., LETA. Šodien Mērsragā novada domes ārkārtas sēdē nav izdevies ievēlēt jaunu domes priekšsēdētāju, jo abi izvirzītie kandidāti saņēma vienādu balsu skaitu, aģentūru LETA informēja Mērsraga novada domes priekšsēdētāja vietnieks Roberts Šiliņš ("Mēs Mērsraga novadam").

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts iepriekšējo sasaukumu pašvaldības vadītājs Lauris Karlsons ("Demokrātiju visiem") un deputāts Dzintars Ceravs (LZS). Katrs no viņiem saņēma pa četrām deputātu balsīm. Par Karlsonu balsoja viņa pārstāvētās vēlētāju apvienības "Demokrātiju visiem" deputāti, bet par Ceravu - deputāti no Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un vēlētāju apvienības "Mēs Mērsraga novadam").

Domes sēdē piedalījās astoņi no kopumā deviņiem domes deputātiem. Sēde notika bez deputāta Andra Leitasa (LZS) līdzdalības, jo viņš esot devies ārpus valsts, lai gan pirmajā šodienas ārkārtas sēdē, kas notika rīta pusē un kurā iecēla amatā Mērsraga ostas valdes priekšsēdētāju, piedalījās visi deviņi deputāti.

Šiliņš prognozēja, ka nākamais mēģinājums ievēlēt domes priekšsēdētāju varētu būt tikai oktobrī, bet pašlaik viņš kā domes priekšsēdētāja vietnieks turpinās vadīt pašvaldību.

Kā ziņots, jauns Mērsraga novada domes priekšsēdētājs jāievēl, jo līdzšinējais pašvaldības vadītājs Jānis Budreika (LZS), kurš jūnijā jaunajā amatā nostrādāja tikai dažas dienas un pēc tam izmantoja darba nespējas lapu, augusta sākumā paziņoja par atkāpšanos no amata un nolika deputāta mandātu. Savu lēmumu atteikties no domes priekšsēdētāja amata Budreika pamatoja ar apsvērumiem, ka sava veselības stāvokļa dēļ viņam pareizāk ir palikt līdzšinējā darbā - Mērsraga ostas pārvaldnieka amatā, un to, ka pirms vēlēšanām izvirzītais virsuzdevums - pārmaiņas novadā - bijis izpildīts.

Mērsraga novada domē četrus mandātus ieguvis iepriekšējā sasaukuma pašvaldības vadītāja Laura Karlsona saraksts "Demokrātiju visiem", trīs mandāti ir Latvijas Zemnieku savienībai, bet divi mandāti - "Mēs Mērsraga novadam". Četri mandāti Karlsonam nenodrošināja absolūtu vairākumu domē, un viņa saraksts palika opozīcijā. 16.jūnijā par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Budreika.