Sestdien Slīteres Nacionālajā parkā varēs izzināt kukaiņu dzīvi

Rīga, 1.aug., LETA. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina interesentus sestdien, 3.augustā, doties uz Slīteres Nacionālo parku, kur varēs izstaigāt šogad atklāto Slīteres kukaiņu taku un iepazīt mazāk zināmos nakts lidoņus, aģentūru LETA informēja DAP.

Kukaiņu naktī ikviens varēs piedalīties aizraujošajā kukaiņu gaismošanas un noteikšanas procesā – improvizētā gaismas priekšnesumā, galvenajās lomās iejūtoties tauriņiem, vabolēm, sienāžiem un citiem kukaiņiem. Tā būs iespēja ieklausīties kukaiņu dzīvesstāstos, doties naksnīgā pastaigā pa Šlīteres taku, stāstīja pasākuma organizatori.

Slīteres Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Tur sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai tik ļoti spožais spīdīgais praulgrauzis, ir dabas retumi, kas simbolizē Šlīteres lomu dabas daudzveidības saglabāšanā.

Laiku pa laikam dabas pētniekiem nacionālajā parkā izdodas atklāt kādu līdz šim nezināmu kukaini vai atrast sugu, kas uzskatīta ar izzudušu.

Pasākums notiks no plkst.20.30 pie Slīteres bākas. Kukaiņu pētnieku Kristapa Vilka, Uģa Piterāna, Voldemāra Spuņģa, Dmitrija Teļņova, Arvīda Barševska un Kaspara Ozoliņa vadībā būs iespēja izstaigāt Slīteres kukaiņu taku, Ozola namiņu un Slīteres bāku, bet pēc tam noklausīties stāstījumus par kukaiņu pētnieku pieredzi tropos.

Kukaiņu nakts noslēgumā pie Slīteres bākas un Slīteres zilo kalnu dabas takā notiks naktskukaiņu gaismošana.

Apmeklētājus uz pasākumu līdzi jāņem lukturītis, lai labāk redzētu ceļu naksnīgajā Slīteres Zilo kalnu dabas takā, sega, uz kuras apsēsties, klausoties entomologu stāstījumus.

Pasākumu rīko DAP sadarbībā ar Latvijas entomoloģijas biedrību.