Talsos par pusaudža nolaupīšanu un 120 eiro izpirkuma maksas prasīšanu aiztur vīrieti

Ventspils, 5.janv., LETA. Talsos par 15 gadus veca pusaudža nolaupīšanu un 120 eiro izpirkuma maksas prasīšanu aizturēts kāds 25 gadus vecs vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Dramatiskie notikumi risinājušies 31.decembra vakarā, kad vīrietis, piedraudot ar nazi, nolaupījis zēnu un par viņa atbrīvošanu pieprasījis izpirkuma maksu. Ap plkst.19 policijā saņemta informācija no vecākiem, ka viņu 2002.gadā dzimušais dēls ir nolaupīts un tiek pieprasīti 120 eiro par zēna atbrīvošanu. Uz norunāto tikšanās vietu ieradušies cietušā tuvinieki kopā ar policiju, aizturot 1992.gadā dzimušo vīrieti, kurš bija izdarījis minēto noziedzīgo nodarījumu. Iespējams, notikuma brīdī aizturētais atradies narkotisko vielu ietekmē.

Veicot izmeklēšanu, noskaidrots, ka brīdī, kad jaunietis pastaigājies pa pilsētu, viņam klāt pienācis nepazīstams vīrietis, un, piedraudot ar nazi, aizvedis uz neapdzīvotu ēku. No turienes sazvanīti zēna draugi, viņi par notikušo savukārt informējuši vecākus.

Zēnam miesas bojājumi nav nodarīti - viņš ticis cauri ar izbīli.

Savukārt aizturētajam vīrietim tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. Sākts kriminālprocess par personas nolaupīšanu un naudas izspiešanu.

Aizturētais jau agrāk ir vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī par narkotisko vielu lietošanu - atrašanos reibumā.