Talsu novadā veidos birzi par godu Latvijas valsts simtgadei

Rīga, 6.jūn., LETA. Talsu novada Abavas pagastā ceturtdien, 7. jūnijā veidos birzi par godu Latvijas valsts simtgadei "Latvijas simtgades birzs", aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

ZM informēja, ka 7. jūnijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) piedalīsies Latvijā akreditēto ārvalstu vēstnieku reģionālajā vizītē Ziemeļkurzemē, kur plānots veidot birzi par godu Latvijas valsts simtgadei.

Vizītes laikā no plkst.10 Talsu novada Abavas pagastā plānots apmeklēt vienu no modernākajām kokaudzētavām Baltijas valstīs - valsts AS "Latvijas valsts meži" kokaudzētavu "Mazsili". Savukārt Talsu novada Laucienes pagastā zemkopības ministrs un vēstnieki apmeklēs meža izpētes un mācību centru "Mežmāja", kur plkst. 12.30 notiks arī "Meža dienu" 90. gadskārtai veltīts pasākums, kura laikā izveidos birzi par godu Latvijas valsts simtgadei.

"Latvijas simtgades birzs" taps līdzās jau esošajam Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvošajam koku stādījumam "Eiropas birzs". Pasākuma laikā vēstniekus iepazīstinās arī ar aktuālo Latvijas meža nozarē.

Tāpat vizītes laikā paredzēta tikšanās ar Talsu novada pašvaldības vadību, vēlāk ekskursija pa Talsu Tautas nama "Radošo sētu", kā arī SIA "Pindstrup" kūdras ieguves purvu. Vizītes noslēgumā no Mērsraga ostas paredzēts izbrauciens Baltijas jūrā un prezentācija par Latvijas krasta apsardzi un meklēšanas un glābšanas misijām.