Banner 980x90

Talsu vecpilsēta un Baznīckalns

Baznīckalns rakstos minēts jau senos laikos kā senču kulta vieta. Kalna galā redzama balta un stalta Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca.

Tās lode torņa galā atgādina par kristietības izplatību visā pasaulē, bet gailis aicina saglabāt modrību un tīru sirdsapziņu. 1567. gadā celtā ēka ir vecākais pilsētas mūra nams, ap kuru veidojās miests, vēlāk pilsēta. Pilsētas vēsturiskā apbūve uz pakalniem ap Baznīckalnu Talsu un Vilkmuižas ezeru krastos veidojusies galvenokārt 19. gs.. Par pilsētas skaistāko ielu uzskatāma 19. gs. izbūvētā Lielā iela, kas savieno abas uz pakalniem izvietotās Talsu daļas pār kādreizējo Vilkmuižas un Talsu ezera sateku, kur senāk atradusies pārceltuve. Pie Lielās ielas atrodas lielākā daļa pilsētas vēsturiskie divstāvu un trīsstāvu nami ar tikai Talsiem raksturīgiem divslīpju jumtiem. Pilsētas senajā daļā vēl daudzviet saglabājušās šauras, bruģētas ieliņas, kas kopā ar pauguraino apvidu un skatu punktiem padara Talsus par vienu no skaistākajām Latvijas pilsētām, kur ap kafejnīcām un tirgotavām valda savdabīga mazpilsētas atmosfēra.

Adrese: Baznīcas laukums 4, Talsi, LV-3201 (Talsu evaņģēliski luteriskās baznīcas adrese)
Tālrunis: +371 26469057 (Talsu TIC)
Mājaslapa: www.visittalsi.com
E-pasts: tic@talsi.lv
GPS koordinātes: 57.245007, 22.596287

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)