Banner 980x90

Kā izvēlēties metināšanas iekārtas mājas lietošanai?

Ja esat praktisks cilvēks, kas saviem spēkiem veic dažādus darbus, tad noteikti ir vērts padomāt par metināšanas iekārtas iegādi, lai to varētu lietot mājas apstākļos. Ar metināšanas iekārtas palīdzību varat veikt darbus, ko visbiežāk mēs vēlamies uzticēt kādam meistaram. Piemēram, ja jums mājās ir saplīsusi ūdens caurule vai jāizgatavo slēģi logiem, tad ar metināšanas iekārtu šādi darbi ir paveicami paša spēkiem. Metināšanas ierīce var palīdzēt izveidot pastāvīgu materiālu savienojumu, ko nav iespējams paveikt ar kādu citu ierīci vai instrumentu.

Tirgus piedāvājumā var atrast metināšanas iekārtas, kas ir paredzētas gan mājas lietošanai, gan tādas iekārtas, kas tiek izmantotas profesionālā līmenī. Pirms metināšanas iekārtas iegādes, ko lietosiet mājās, ieteicams pārliecināties, ka tā darbojas 220V tīklā. Jebkura metināšana aparāta jauda ir atkarīga no strāvas spēka. Jo lielāka nozīme šai vienībai, jo lielāka diametra elektrojauda jāizmanto, no kā ir arī atkarīga metināšanas ierīces veiktspēja.

Kas ir metināšanas iekārta

Metināšanas procesa pamatā ir divu materiālu sakausēšanas darbība. Piemēram, nerūsējošā tērauda alumīnija vai misiņa kausēšana jeb savienošana.

Lai arī kāda būtu metināšanas iekārta mājsaimniecības vajadzībām vai profesionāla, to darbības pamats ir līdzīgs. Metināšanas zonā enerģija jeb pievadītais tīkla strāvas apjoms tiek pārvērsts metināšanas strāvā. No šīs darbības attiecīgi rodas siltums, kas izraisa metālu sakušanu un saplūšanu.

Metināšanas iekārtu iedalījums:

  • mājsaimniecību vajadzībām lietojama metināšanas iekārta – tās strāvas spēks ir mazāks par 200 A. Līdz ar to ar šāda veida metināšanas aparātu varēs sametināt detaļas, kuru biezums ir 4–6 mm. Varētu teikt, ka šāds aparāts ir piemērots tad, ja ar metināšanas darbiem nodarbojaties vidēji pāris reizes mēnesī;
  • pusprofesionālās metināšanas iekārtas tiek izmantotas jau nelielu rūpniecisko darbību veikšanai, jo var griezt un metināt jebkāda biezuma metālu;
  • profesionālās metināšanas iekārtas, protams, tiek lietotas lielu uzņēmumu ražošanas procesā, jo ar tām var apstrādāt metāla detaļas, kuru biezums ir pat lielāks par 15 mm.

Metināšanas transformatori ir salīdzinoši lētas un ļoti izturīgas metināšanas iekārtas. Kā nelielu mīnusu varam minēt, ka strāvas spēku ir nepieciešams regulēt ar spoli, jo metināšanas iekārta izmanto liela sprieguma maiņstrāvu, kas ir jāpārveido par mazāka sprieguma maiņstrāvu. Šie transformatori visbiežāk tiek lietoti stacionāri, jo tie nav viegli, piemēram, varat to novieto garāžā, ja tur veicat dažādus darbus.

Metināšanas inventori ir viegli un kompakti, vidēji tie sver 4–6 kg. Var teikt, ka šī iekārta ir elektroniskā sprieguma regulēšana sistēma. Pats metināšanas process notiek ar minimālu izšļakstīšanos, kā arī nevar neminēt, ka elektroenerģijas patēriņš ir 1–2 reizes mazāks nekā transformatoriem.

Pirms metināšanas iekārtas iegādes jums ir jāsaprot, cik bieži un kādiem mērķiem jūs to lietosiet, tad arī visvieglāk varēsiet veikt piemērotākā varianta izvēli.

Pie metināšanas piederumiem varam pieskaitīt arī lodāmuru, metināšanas iekārtu plastmasas caurulēm, karstā gaisa lodēšanas staciju u.c.

Ja tieši šobrīd vēlaties iegādāties metināšanas iekārtu vai kādus no metināšanas piederumiem, tad novērtējiet visu, ko piedāvā interneta veikals 220.lv, kas ir viens no vadošajiem un lielākajiem e-veikaliem Latvijā, kas sniedz iespēju pircējiem vienuviet iegādāties preces no ļoti dažādām kategorijām.

Veiciet izpēti, salīdziniet interneta veikala 220.lv metināmo iekārtu piedāvājumu un iegādājieties to, lai mājās vienmēr pa rokai būtu instruments, ar kuru atrisināt dažādas tehniskas situācijas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)