Noderīgi padomi nagu kopšanai mājas apstākļos

Vasaras dārza darbu sezona var būt liels pārbaudījums nagiem, tāpēc, lai arī šajā gadalaikā tos saglabātu stiprus un skaistus, nagi ir regulāri un pareizi jākopj. Tā kā manikīra apmeklējums prasa zināmus naudas līdzekļus, kā arī samērā daudz laika, ko ne vienmēr starp vasaras daudzajiem darbiem var izdoties tam veltīt, varat to paveikt mājas apstākļos. Aplūkosim vairākus padomus, kas palīdzēs tikt pie koptiem un skaistiem nagiem pašu spēkiem.

Skaists manikīrs mājas apstākļos

Skaistu manikīru ir iespējams iegūt arī mājas apstākļos, atliek vien ievērot būtiskākos nagu kopšanas soļus un izmantot piemērotus līdzekļus.

 • Nevēlamā manikīra noņemšana
  Nagu kopšana jāsāk ar atbrīvošanos no nevēlamā manikīra. Nagu lakas noņēmējs ir viens no variantiem kā to izdarīt. Līdzekļi ir pieejami gan ar acetonu, gan bez tā. Trauslākiem nagiem ieteicams izvēlēties nagu lakas noņēmēju bez acetona, jo tas būs saudzīgāks. Turklāt ir vērts ieguldīt kvalitatīvākā nagu lakas noņēmējā ar kopjošām sastāvdaļām, jo tās var palīdzēt nagus stiprināt. Arī tad, ja jūsu nagiem nav lakas pārklājuma, variet izmantot nagu lakas noņēmēju, lai atbrīvoties no eļļām vai netīrumiem, kas varētu traucēt, uzklājot laku. Pēc līdzekļa izmantošanas neaizmirstiet nomazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm.
 • Nagu formas izveidošana
  Vēlamās nagu formas veidošanai svarīgi izvēlēties atbilstošu vīlīti. Plāniem nagiem ieteicams izvēlēties mīkstāku un smalkāku vīlīti, lai tos netraumētu. Gludākam rezultātam varat izmantot stikla nagu vīlīti, jo tā ir nedaudz maigāka par ierasto smilšpapīra vīlīti. Ovālas formas izveidošanai vīlējiet nagus no vieniem un otriem sāniem uz vidu, savukārt taisnas formas izveidei sāciet ar naga augšdaļas vīlēšanu, bet pēc tam turpiniet ar sāniem virzienā no lejas uz augšu.
 • Kutikulu kopšana
  Mājas apstākļos ieteicams izmantot līdzekli kutikulas noņemšanai. Tam ir pīlinga efekts, un tas palīdz atbrīvoties no liekās ādas. Pēc kutikulu noņemšanas līdzekļa uzklāšanas ar speciālu atbīdītāju viegli un uzmanīgi atbīdiet ādu.
 • Bāzes pārklājums
  Lai sagatavotu nagus lakošanai, vispirms uzklājiet bāzes pārklājumu, kas mitrinās, stiprinās un pasargās jūsu nagus. Tas nagiem piešķirs veselīgāku izskatu, ja tie kļuvuši plāni un trausli.
 • Nagu lakošana
  Nagu lakošana ir posms, kurā iespējams eksperimentēt. Tā kā nagu struktūra ikvienam ir atšķirīga, ieteicams izmēģināt dažādas nagu lakas, lai atrastu sev piemērotāko risinājumu, kas ne tikai labi izskatīsies, bet arī nodrošinās maksimāli noturīgu rezultātu.
 • Roku kopšana
  Nagu kopšanas procedūra jānoslēdz ar roku mitrināšanu. Tas palīdzēs radīt patīkamu sajūtu un labu kopējo izskatu. Turklāt atcerieties, ka roku mitrināšanai ir būtiska nozīme arī ikdienā. Roku krēmi palīdz mitrināt, aizsargāt un barot ādu, padarot to skaistu un veselīgu.

Nagu stiprināšana un aizsardzība

Ikdienā nagi saskaras ar dažādiem ārējiem faktoriem, kas var negatīvi ietekmēt to izturību un izskatu, tāpēc ir svarīgi parūpēties par to, lai tie būtu aizsargāti. Veicot vasaras dārza darbus, noteikti atcerieties valkāt cimdus. Kā arī rūpējieties par nagu stiprināšanu ar roku krēmu, sabalansēta uztura, pietiekama vitamīnu daudzuma un saudzīgu nagu kopšanas līdzekļu palīdzību.

 

Nagu kopšanas produkti plašā klāstā pieejami e–veikalā DOUGLAS.LV.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu