Laumu dabas parkā ir iekārtotas vairākas specializētas dabas procesu izzinošas takas - Bišu, Augu, Sporta un Meža taka. Parkā gida pavadībā ar atrakciju palīdzību, apmeklētājiem iejūtoties gan bites, gan seno dravnieku lomās, var iepazīties ar bišu valstību noslēpumiem.
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un ietilpst īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskā teritorijā "Abavas ieleja", kurā ietilpst arī Firkspedvāles un Briņķpedvāles muižas.
Dienliliju dārzā jūlijā un augustā var apskatīt lielāko dienliliju kolekciju Austrumeiropā, kuru desmit gadu garumā izveidojis selekcionārs Varis Baņģieris.
Latvijas Amatniecības kameras meistara Igurda Baņķa meistardarbnīca "Zeļļi" un amatnieku sēta "Kauliņi"apmeklētājus iepazīstina ar kokgriezēju darbu, piedāvā dažādus koka suvenīrus, apmāca jauniešus galdniecībā un izgatavo mēbeles.
Augstākajā no pilsētas deviņiem pakalniem - Tiguļu kalnā - atrodas Talsu novada muzejs. Pašreizējā muzeja ēka būvēta 19. gs. neoklasicisma stilā kā barona Firksa pilsētas rezidence.
Apmeklētājus iepazīstina ar 19. - 20. gs. sadzīves darbarīkiem, lauksaimniecības tehniku – tvaika lokomobilēm, traktoriem, dzinējiem, mašīnām, iekārtām un meliorācijas vēsturi.
Talsu pilskalns ir visa sākums un pilsētas sirds. Tas paceļas 32 m virs Talsu ezera līmeņa. 9. gs. pilskalnā dzīvojuši Kurzemes lībieši, kuri šo vietu nosaukuši par "Talusse", kas tulkojumā nozīmē vientuļa lauku māja.
Ir no 1991. gada līdz 2003. gadam Ziemeļkurzemē (piekrastes teritorijā no Ovīšiem Baltijas jūras krastā līdz Ģipkai Rīgas jūras līča pusē) pastāvējusi Valsts īpaši aizsargājamā lībiešu kultūrvēsturiskā teritorija.