Banner 980x90

Vasaras nometnē bērni iepazīst ūdens pasauli

Atgriežoties skolas solā, 30 Talsu sākumskolas un Uguņu internātpamatskolas bērni varēs saviem vienaudžiem stāstīt, cik interesantas, izzinošas un krāsainas dienas aizvadījuši vides izglītības un dabas izpētes nometnē ''Ūdens pēdas''.

Četru dienu laikā nometnes dalībnieki atklājuši, cik vērtīgs resurss ūdens patiesībā ir, un cik ļoti atšķiras ūdens pasaule jūrā, upē un ezerā.

Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu sākumskolas pedagogiem nometni organizē jau vairākus gadus, bet pirmo reizi tajā piedalījās arī bērni ar īpašām vajadzībām un tā notika četras diennaktis.

Dažādos eksperimentos nometnes dalībnieki izpētīja ūdeni vietējā Uguņu dzirnavezerā un Pēterezerā Slīteres nacionājā parkā, upītē un jūrā. Vērojot, pētot un mērot temperatūru, audzēkņi mācījās salīdzināt, meklējot kopējās un atšķirīgās pazīmes. Mācījās saprast, ka jūras krasts aizaug, ūdens resursi kļūst mazāk, tie jāsaudzē.

Noslēgumā bērni atzina, ka bijuši pārsteigti par to, ka ūdeņos, kur izskatās, ka nekā nav, īstenībā dzīvo daudz dzīvās radības.

Nometnes "Ūdens pēdas" dalībnieki ir uzzinājuši, ka dabas resursi nav izmantojami bezgalīgi, ka tie ir jāsaudzē. Par to viņi pārliecinājās gan klausoties ciemiņus Slīteres nacionālā parka dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Andras Ratkevičas stāstījumu, gan skatoties filmas "Stāsts par ūdeņiem", gan īpaši, klausoties Anetes Ankmanes stāstījumu par apstākļiem un dzīvesveidu Kongo Republikā Āfrikas kontinentā, gan pašiem veicot ūdens izpēti pie ezera, upes un jūras.

Savukārt, Kārlis Kravis no Fizmix.lv bērnus ieveda pavisam citā eksperimentu pasaulē, kurā parādīja, cik interesantas un neparastas lietas iespējamas fizikā, izmantojot sauso ledu, ūdeni un uguni. Bet radošajās nodarbībās nometnes dalībnieki ne tikai apgleznoja savus nometnes krekliņus, un pudeles, kurās turpmāk smelt ūdeni, bet arī uzzināja, ka patnmāksla var tapt no ūdens, īpašā veidā pludinot tajā krāsas. 

Vides izglītības nometne notika augusta sākumā Uguņos, un to finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)