Banner 980x90

Amatnieku biedrība "Austra" īsteno pirmo projektu

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Mazo grantu projektu konkursā "Iedzīvotāji veido savu vidi - 2016", ko organizēja nodibinājums "Viduslatgales pārnovadu fonds", amatnieku biedrība "AUSTRA" guva iespēju realizēt projektu "Seno amata prasmju un to meistaru apzināšana amatniecības nozarēs un mazā biznesa attīstībai Preiļu novadā", pilsētas informācijas portālu Preili24.lv informē amatnieku biedrības "Austra" valdes locekle Anita Puncule.

Preiļu novadā dzīvo un strādā dažādi amatnieki - rokdarbnieki, kokapstrādes meistari, keramiķi, ādas apstrādātāji, seno mēbeļu restauratori un citi. Amatnieku biedrības "Austra" biedri ar savu produkciju jau piedalījušies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Amatnieku dienās organizētajā tirdziņā.

Diemžēl Preiļu novadā nav publiskas un uzskatāmas informācijas par to, kādi amata meistari darbojas, ko viņi piedāvā un kur viņi ir atrodami, kuri no viņiem var savas amata prasmes nodot nākamajam paaudzēm, kā arī ar saviem darbiem popularizēt Preiļu novada vārdu Latgalē, Latvijā un arī ārpus valsts robežām.

Pēdējos 8 gadus Preiļu novadā nav nevienas organizācijas, kas būtu apkopojusi informāciju par amatniekiem, nav izveidota vienota datu bāze par seno prasmju meistariem, trūkst kopīgas esošo amatnieku stratēģijas darbības attīstībai, katrs darbojas atsevišķi, bet, darbojoties kopā, var izdarīt vairāk. Pa vienam amatnieki nespēj uzrunāt mērķauditoriju, trūkst prasmju amatniecības izstrādājumu virzībai tirgū, kas veicinātu amatnieku dzīves līmeņa paaugstināšanos un mazā biznesa attīstību Preiļu novadā. Meistari savus darinājumus piedāvā tikai tirdziņos, bet nav pastāvīgas informācijas, kur šos izstrādājumus varētu iegādāties ikdienā, piedāvāt iebraukušajiem tūristiem.

Šī projekta aktivitāšu rezultātā tiek apzināti Preiļu un tuvāko novadu seno amatu un prasmju meistari vienotas elektroniskas datu bāzes izveidošanai, kas sekmēs savstarpējās sadarbības uzsākšanu, veicinot amatnieku izglītošanos, prasmju pilnveidošanos, jaunas pieredzes iegūšanu, amatniecības izstrādājumu virzību tirgū, kā arī būs ieguldījums mazā biznesa attīstībai Preiļos. Šī informācija ir aktuāla ne tikai Preiļu iedzīvotājiem, bet arī tiem interesentiem, kuri, sagaidot Latvijas simtgadi, vēlas paši sev izveidot tautastērpu, vai arī gūt iespēju to iegādāties pie amatu meistariem. Ļoti daudzi amatnieki labprāt savas amata prasmes vēlētos un varētu nodot jaunajai paaudzei. Projekta ietvaros tiks izveidota Amatu meistaru grāmata, kurā būs iekļauta informācija par apzinātajiem meistariem, kontaktinformācija, darbu apraksti un fotoattēli. Šī grāmata nekad netiks pabeigta. Tā vienmēr tiks papildināta ar jaunu informāciju par jauniem amatniekiem, kas ar savu iniciatīvu un radošumu sekmēs amatniecības nozares ilgtspējību un nodošanu nākošajām paaudzēm.

Informāciju par amata meistariem un par vēlmi piedalīties grāmatas tapšanā sazināties ar projekta realizētājiem un pievienot savu artavu kopīga mērķa realizēšanai. E-pasts: austra2016@inbox.lv, Anita Puncule (29326833), Anita Vjakse (29193839), Uldis Čerpakovskis (29807932).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)