Deputāti noraida priekšlikumu liegt pašvaldībām dibināt masu informācijas līdzekļus

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Saeima šodien noraidīja priekšlikumu, kas paredz likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijas nedibina un neizdod kā masu informācijas līdzekļus periodiskos izdevumus un interneta vietnes.

Šo priekšlikumu atbalstīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, daļa "Vienotības" un atsevišķi Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāti. Pret balsoja Zaļo un zemnieku savienības, "Saskaņas", "No sirds Latvijai" un atsevišķi LRA deputāti. Balsojumā atturējās vairāki "Vienotības" deputāti.

Minētās izmaiņas aicināja veikt deputāti Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), Lolita Čigāne (V), Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) un Vilnis Ķirsis (V). Priekšlikums arī paredzēja noteikt, ka valsts un pašvaldības institūciju sabiedrības informēšanas pienākumu un kārtību nosaka citi normatīvie akti.

Parlamentārieši uzsvēra, ka priekšlikumu mērķis nav vēršanās pret valsts vai pašvaldību pienākumu īstenot sabiedrības informēšanas aktivitātes. Šī priekšlikuma mērķis bija sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, valsts pārvaldes publisko tiesību sistēmā nodalot īstenotās sabiedrisko attiecību un informēšanas aktivitātes no mediju darbības atbilstoši.

Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji iepriekš izteica iebildumus pret šo izmaiņu veikšanu pašlaik, norādot, ka izmaiņas jāveic citādāk. Arī opozīcijas pārstāvji iepriekš norādīja, ka, lai veiktu šādas izmaiņas, ir jābūt skaidri noteiktām pašvaldību tiesībām publicēt izdevumus, kas paredzēti informācijas sniegšanai par iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem.

Viss par: Latvijas ziņas