Īsais ceļvedis vīriešu apavu veidos

Tas, kādus apavus nēsājam, var padarīt mūsu koptēlu pievilcīgu vai tieši pretēji – to pilnībā sabojāt. Lai arī šis tev noteikti nav nekas jauns, tomēr nenāk par ļaunu atsvaidzināt zināšanas par vīriešu apavu izvēli, kas kungiem dažkārt sagādā grūtības. Tāpat, kā sieviešu apavi, arī vīriešu apavi ir radīti dažādām dzīves situācijām un gaumēm. Turpinājumā īss ieskats populārākajos vīriešu apavu veidos, kas būtu jāzina arī tev, neatkarīgi, vai parasti pērc apavus internetā vai apavu veikalos.

Oksfordi (Oksfords
Šīs kurpes atrodas formālo vīriešu apavu topa augšgalā. Tās parasti darinātas no ādas, ar plānu zoli, nelielu pacēlumu un oriģinālu slēgto auklu šņorējumu (uz iekšu). Piemērotas kāzām un dažādiem formāliem pasākumiem, taču ne nēsāšanai kopā ar džinsiem.

Brogi (Brogues)
Vēl viens klasisks vīriešu apavu veids. Arī šīs kurpes parasti izgatavotas no ādas, papildinātas ar dekoratīvām šuvēm un perforācijām. Tām raksturīgi dekorējumi arī ap purngalu. Apavi lielākos piemēroti nēsāšanai pie neformāla stila apģērba.Apavu interneta veikalos un tradicionālajos veikalos sastopamas arī šāda tipa sieviešu kurpes.

Derbi (Derby)
Šie vīriešu apavi līdzinās oksfordiem, taču ir viena nozīmīga atšķirība – auklas tiek šņorētas uz ārpusi. Tas savukārt arī padara derbus piemērotus neformālām dzīves situācijām. Apavi varbūt ražoti no dažādiem materiāliem un pieejami vairākās krāsās un stilos. Lieliski piestāvēs smart-casual stila apģērbam.

Loferi (Loafers)
Viena no galvenajām šo apavu atšķirībām ir tā, ka tiem nav auklu. Uzvelkamās kurpes, kuru augšpusē redzama dekoratīva vīle, kas aptver pēdas virspusi. Apavi var būt papildināti ar dekoratīvu siksniņu un citiem elementiem. Kurpes ir mīkstas, ar zemu papēdi, un tās piemērotas gan darbam, gan atpūtai.

Monki (Monks)
Arī šie apavi nav šņorējami, taču tie var būt papildināti ar dekoratīvu sprādzi, pārlikumu, kas izskatās moderni un pievilcīgi. Šādas kurpes piesaista uzmanību un labi izskatīsies kombinācijā ar slim-fit piegriezuma biksēm. 

Klasiski zābaki (Dressboots)
Noliec malā smagnējos šņorējamos zābakus, jo formāliem pasākumiem labāk izvēlēties klasiskus zābakus ar nelielu papēdi. Tiem ir nedaudz spics purngals, tie nav šņorējami, un parasti izgatavoti no ādas vai zamšādas.
 
Mūsdienās apavu veikali piedāvā ļoti plašu kurpju un zābaku sortimentu, taču, ja meklē ko patiesi kvalitatīvu, piemēram, ādas kurpes vai zābakus vīriešiem un sievietēm, ielūkojies Bestshoes.lv!