Īsi pirms sanāksmes Gobzems atceļ tikšanos ar LPS valdi

Rīga, 4.dec., LETA. Īsi pirms tikšanās Ministru prezidenta amatam nominētais Aldis Gobzems ("KPV LV") atcēlis sanāksmi ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdi, aģentūrai LETA pavēstīja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis (LZS).

Abu pušu tikšanās bija paredzēta šorīt, plkst.9. Kaminskis uzsver, ka tikšanās no Gobzema puses bija vairākas reizes saskaņota un apstiprināta, tādēļ pašvaldību pārstāvji ir neizpratnē par šādu politiķa rīcību.

"LPS valde izprot Gobzema saspringto darba ikdienu, tomēr atgādina, ka Pašvaldību savienības valdē ir pārstāvji no visiem Latvijas reģioniem, kas šodien speciāli bija atbraukuši, lai tiktos un pārrunātu valdības veidošanas procesu un pašvaldību iesaisti tajā, ko nosaka arī Eiropas vietējo pašvaldību harta," norāda Kaminskis.

Šodien plkst.12 Gobzemam paredzēta tikšanās arī ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem.

LPS valdē ir pārstāvēta Rīga, republikas pilsētas, visi reģioni, reģionālo attīstības centru pašvaldības, Pierīgas pašvaldības, kā arī mazie un lielie novadi.

Tikšanās laikā bija paredzēts apspriest LPS apstiprinātos priekšlikumus nākamās valdības deklarācijai un citus "pašvaldībām un valstij kopumā būtiskus jautājumus".

Kā pirmais no LPS priekšlikumiem nākamajai valdībai paredz stiprināt vietējo varu. Otrs priekšlikums ir konsultēties ar pašvaldībām pirms valdības deklarācijas parakstīšanas, lai konstruktīvi apspriestu rīcības virzienus, kas ietekmēs pašvaldību darbību, bet trešais priekšlikums ir uzsvaru valdības deklarācijā likt uz sasniedzamo labumu, nevis uz labuma sasniegšanas līdzekļiem. Tāpat LPS ieskatā valdībai jāturpina darbs pie izglītības reformām, kuru mērķis ir panākt augstāku izglītības kvalitāti un tās organizācijas efektivitāti, tādējādi nodrošinot prasmīgākus uzņēmēju un darbaspēka resursus.

Ar cerību panākt aktīvāku pašvaldību iesaisti valdības deklarācijas veidošanas procesā, LPS uz tikšanos aicināja arī pirmo premjerministra amata kandidātu Jāni Bordānu (JKP). Tāpat, paužot nopietnas bažas par jaunās valdības veidošanas procesu, LPS vērsusies arī pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.