Kā veikt vaksāciju mājās?

Vaksācija ir viena no populārākajām metodēm nevēlamā apmatojuma likvidēšanai. Neskatoties uz to, ka šī procedūra var būt diezgan sāpīga, to izvēlas vairums sieviešu, jo pēc vaksācijas āda ir gluda pat vairākas nedēļas. Ar skuvekli vai depilācijas krēmu šādu efektu nav iespējams panākt, tāpēc arī dāmas skaistuma vārdā ir gatavas samierināties ar šo diskomfortu. 

Tomēr ar vaksāciju viss nebūt nav tik vienkārši – lai to veiktu, vajadzīgs piemērots aprīkojums un materiāli. Ja procedūru veic skaistumkopšanas salonā, tad par to nav jāsatraucas, jo meistaram jau ir viss nepieciešamais. Bet, ja vēlaties no matiņiem ar šo metodi atbrīvoties mājās, tad gan pirms tam atbilstoši jāsagatavojas un jāizvēlas piemērotākais vaksācijas aprīkojums.

Vaksācijas strēmeles – ērtāk, bet dārgāk
Ja esat no tām sievietēm, kas priekšroku dod pēc iespējas vienkāršākām, ātrākām un efektīvākām skaistuma procedūrām, tad ir labāk izvēlēties jau lietošanai gatavas vaska strēmeles. Tās pieejamas nelielos iepakojumos un pietiek vienai vai divām lietošanas reizēm – atkarībā no laukuma, kur nepieciešams veikt vaksāciju. Vaska strēmeles pieejamas dažādiem lietošanas veidiem: ķermenim, sejai, bikini zonai. Pielāgots ir strēmeļu izmērs, kā arī pats vasks, lai jutīgajās zonās nerastos kairinājums. Vaska strēmeļu lietošana ir ērta. Atliek tikai tās atplēst, ar roku piespiest ādai un strauji noraut. Bet šai metodei ir arī sava ēnas puse. Vaska strēmeles nav tas lētākais produkts. Ja vēlas tās izmantot regulāri un lieliem ādas laukumiem, tad jārēķinās ar samērā lieliem izdevumiem ikmēneša budžetā. Iepakojums ar vaska strēmelēm atkarībā no to veida un zīmola var maksāt no dažiem eiro līdz pat 20 eiro un vairāk.

Savs vaska sildītājs un piederumi – labs ieguldījums
Ja nevēlaties ik mēnesi tērēt naudu vaska strēmeļu iegādei, varat arī izvēlēties ieguldīt nedaudz vairāk līdzekļu un iegādāties visu vaksācijai nepieciešamo aprīkojumu. Kvalitatīvs vaska sildītājs, vasks depilācijai, papīra strēmeles, lāpstiņas un citi piederumi ir laba investīcija, ja zināt, ka mājās vaksāciju veiksiet regulāri. Tas ļaus ietaupīt naudu, jo, piemēram, vaska sildītājs kalpos tiešām ilgu laiku. Vaska sildītājs ļauj ērti uzsildīt vasku līdz vajadzīgajai temperatūrai un konsistencei. Pērkot vaska sildītāju, pārliecinieties, ka tas piemērots izvēlētajam vaska veidam un tā iepakojumiem. Arī vasks depilācijai izdevīgi nopērkams lielākos iepakojumos, tāpēc sanāk daudz izdevīgāk nekā strēmeles, kas jau noklātas ar vasku. Jāizvēlas sev piemērotākais šķidrais vai cietais vasks. Vaski pieejami dažāda izmēra iepakojumos, piemēram, bundžās vai kapsulu veidā, kārtridžos un granulu veidā. Šķidrais vasks ātrāk kūst un atdziest, tāpēc ar to jārīkojas ātrāk. Tā būs piemērota izvēle, ja grib atbrīvot no matiņiem lielākus ādas laukumus. Cietie vaski silst lēnāk, tos var noraut bez papīra strēmeles. Vairāk piemēroti nelielu laukumu apstrādei.

Pašgatavots cukura vasks – lētāk, bet sarežģītāk
Vēl ir iespējams veikt vaksāciju ar cukura vasku un pagatavot to mājās, lai samazinātu izdevumus. Šādu masu var izvārīt katliņā, nepieciešamas tikai pāris sastāvdaļu – ūdens, citrona sula un cukurs. Cukura vaska pagatavošanas receptes atrodamas internetā. Šis variants ir pievilcīgs, jo cukura vaskācija ir mazāk sāpīga. Tomēr ar šo metodi ne vienmēr viss sākumā izdodas tik labi, kā gribētos. Vajadzīgs laiks, lai iepraktizētos gan cukura vaska gatavošanā, gan pašā vaksācijas procesā. Bet, kad amats jau rokā, process ir ātrs, vienkāršs un maciņam draudzīgs. 

Kā sagatavot ādu procedūrai
Lai nodrošinātu labāku vaska kontaktu ar ādu, pirms depilācijas tā ir pareizi jāsagatavo. Nepieciešams veikt maigu pīlingu, kas attīra ādu. Pirms tam ādu arī vēlams patvaicēt vannā vai dušā, tas ļaus skrubim labāk paveikt savu darbu. Jāpārliecinās, ka āda pirms vaska uzklāšanas ir pilnībā sausa, jo citādi tas neturēsies. Vajadzības gadījumā ādas sausināšanai var izmantot talku. Jāatceras, ka vaksācija nav piemērota, ja āda ir traumēta, ir lielas dzimumzīmes tajā apvidū vai ādas saslimšanas. Tāpat matiņu likvidēšanu ar vasku nerekomendē diabēta slimniekiem, grūtniecēm, personām, kurām ir varikozas vēnas vai citas vēnu slimības. Vēl pirms procedūras ieteicams pārliecināties, ka nav alerģiska reakcija uz vasku, to uzklājot nelielā daudzumā uz delnas.

Vasks depilācijai, vaska sildītājs un citi piederumi plašā izvēlē pieejami e-veikalā salonline.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu