Banner 980x90

Vai jūs esat gatavi vīrusu sezonai?

Eirofiltri
Eirofiltri

Nebaidīsimies apgalvot, ka šobrīd ir gada grūtākais laiks – līdz pavasarim vēl laiciņš jāgaida, laika apstākļi mūs nelutina, saules un D vitamīna trūkums liek par sevi manīt, un, protams, šobrīd ir visaktīvākā vīrusu sezona.

Bet – kā pasargāt sevi no vīrusiem? Daudzi no jums teiks, ka pirmais solis būs doties uz aptieku un iegādāties pilnu somu ar vitamīniem, tomēr mēs iesakām vispirms sākt ar optimālu ūdens dzeršanu ik dienu. Mūsu ķermenis ir kā rūpīgi izstrādāts mehānisms, kuram nepieciešami dažādi resursi, lai funkcionētu efektīvi un spētu pretoties dažādiem vīrusiem un slimībām. Viens no šiem būtiskajiem resursiem ir ūdens – dzīvības avots, kas ir vitāli svarīgs mūsu imūnsistēmas veselībai un spējai cīnīties ar vīrusiem.

 


Ūdens palīdz uzturēt jūsu organisma imūnsistēmu
Imūnsistēma ir atkarīga no asinsrites un limfas sistēmas, kas transportē barības vielas un izvada nevajadzīgās vielas no šūnām. Ūdens ir izšķirošs šo sistēmu darbībā, palīdzot izvadīt toksīnus, kas var vājināt imūnsistēmu. Regulāra un pietiekama ūdens patēriņa nodrošināšana ir būtiska, lai uzturētu asinsrites un limfas sistēmas darbību efektīvu. Ne mazāk svarīga ūdens funkcija ir barības vielas un skābekļa transportēšana līdz šūnām, nodrošinot, ka imūnsistēma spēj strādāt maksimāli efektīvi – dehidrācija var samazināt asins tilpumu, apgrūtinot šo transportēšanas procesu un tādējādi vājinot imūnsistēmu. Ne velti, kad jūs esat saslimis, viens no pirmajiem ieteikumiem, ko jūs saņemsiet, būs dzert daudz ūdens, lai palīdzētu organismam ātrāk atkopties un izvadīt visas sliktās vielas ārā no organisma. Starp citu, imūnsistēmas darbību ietekmē arī gremošanas sistēma. Optimāls ūdens patēriņš atvieglo gremošanas sistēmas darbību, palīdzot saglabāt zarnu mikrofloras līdzsvaru, kas ir būtisks aspekts labas imūnsistēmas uzturēšanā, un tieši šī iemesla dēļ uztura speciālisti atkal un atkal atgādina par to, cik vitāli svarīgi ir ik dienu izdzert trīs litrus ūdens. Bet jautājums – cik daudzi no mums patiešām paklausa šim ieteikumam?

 


Ūdens – mūsu ķermeņa atbalsts
Vai zinājāt, ka ūdens piedalās arī ķermeņa termoregulācijas un elpceļu attīrīšanas procesā? Jūs patiesi nepārklausījāties – regulāra šķidruma uzņemšana palīdz uzturēt elpošanas ceļu mitrumu, kas ir svarīgi, lai novērstu infekciju un vīrusu nokļūšanu organismā. Mitra elpceļu gļotāda labāk aiztur un neitralizē vīrusus, tādējādi samazinot infekciju risku. Kā arī ūdens palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, kas ir svarīgi, jo paaugstināta temperatūra ir viena no imūnsistēmas reakcijām uz infekciju organismā. Ja ķermenim trūkst šķidruma, tas var apgrūtināt ķermeņa temperatūras regulēšanu, tādējādi traucējot imūnsistēmas darbību. Gripas sezona vēl ir tikai pašā sākumā, kā arī saaukstēšanos neviens nav atcēlis, tādēļ mēs ceram, ka pārliecinājām jūs apņemties ik dienu izdzert 3 litrus ūdens, lai palīdzētu jūsu organismam stāties pretī vīrusiem un slimībām.
Kā arī vēlamies atgādināt, ka ūdens pirkšana pudelēs nav ilgtspējīgs lēmums, tādēļ, domājot par savu veselību, nepiemirsīsim arī par mūsu zemeslodes veselību un uzstādīsim savās mājās ūdens filtru, kas nodrošinās tīru un veselīgu ūdeni, nepalielinot plastmasas atkritumu apjomu.
Uzstādiet savās mājās ūdens filtru no JUNKORS FILTRI un baudiet veselīgu ūdeni ik dienu!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)