Vējonis nākamnedēļ darbam Latvijā akreditēs Krievijas vēstnieku

Foto: Zane Bitere/ LETA
Foto: Zane Bitere/ LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamnedēļ, 7.februārī, darbam Latvijā akreditēs jauno Krievijas vēstnieku Jevgeņiju Lukjanovu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā iepriekš liecināja Krievijas vēstniecības sniegtā informācija, Lukjanovs ar dzīvesbiedri Latvijā ieradās 27.janvārī.

Latvija devusi savu piekrišanu tam, ka bijušo Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu nomaina Lukjanovs. Tuvākajā laikā jaunajam vēstniekam ieplānotas vairākas tikšanās ar Latvijas amatpersonām, tostarp šodien viņš tiksies ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V).

Iepriekšējais Krievijas vēstnieks Vešņakovs Latvijā sāka darbu 2008.gada februārī.

Rinkēvičs jau šā gada sākumā norādīja, ka jauna Krievijas vēstnieka Latvijā personība automātiski nenozīmē arī jaunu politiku. Ministrs tolaik klāstīja, ka jebkuras valsts vēstnieks, īpaši Krievijas, īsteno savas valsts politiku. "Pamatā šie cilvēki izpilda instrukcijas, nevis rīkojas paši uz savu galvu. Sagaidām, ka vēstnieks rīkosies protokolu ietvaros un attiecīgi uzvedīsies," cerības neslēpa ministrs.

Rinkēvičs arī norādīja, ka vēstnieka personība atstāj zināmu ietekmi komunikācijā, taču ne savas politikas pamatlīniju īstenošanā. Viņš arī norādīja, ka kandidāti tika vērtēti rūpīgi, vienlaikus piebilstot, ka, atbilstoši diplomātiskajai etiķetei, nevēlas komentēt konkrētas detaļas.

Viss par: Latvijas ziņas