Banner 980x90

Parīze un Venēcija latviešu mākslinieču gleznās

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Talsu novada muzejā jau iekārtota un arī Muzeju naktī būs apskatāma Ventspils mākslinieces Sarmītes Caunes gleznu un kolāžu izstāde "Bonjour, Paris!". Tikšanās ar Sarmīti Cauni paredzēta 3.jūnijā plkst.18.00, izstāde būs apskatāma līdz 12.jūnijam. 

Muzejā Izstāžu zālē kopīgiem spēkiem ir uzburta noskaņa par šo mūžīgo svētku pilsētu - to rada gan veiksmīgi izvēlētā tekstilinstalācija - tā kā karuselis Monmartras kalnā pie "baltās baznīcas" - tā kā Monparnasa kafejnīcu lampu gaismu atblāzma vai arī tiltu atspīdumi Sēnas vakara ūdeņos (rodas vēlēšanās vēlreiz redzēt Vudija Allena filmu "Pusnakts Parīzē" vai meklēt tekstus par Parīzi Hemingveja romānos ) - tas kopā ar uzreiz atpazīstamajiem Parīzes motīviem gleznās dod skatītājam siltas izjūtas. Sarmīte Caune pagājušā gada rudenī divus mēnešus uzturējusies Parīzē Cite Internationale des Arts radošajā darbnīcā, Latvijai ierādītajā studijā. Laiks nav tērēts velti un ir radusies personīga interpretācija par Parīzi, neskatoties uz to, ka šo pilsētu jau gleznojuši mākslinieku tūkstoši, iespējams, miljoni. Ko gan jaunu vēl pateikt? Un tomēr. Izstādē ir vairāki darbi ar ļoti labām gleznieciskām kvalitātēm.

Sarmīte Caune (1961) beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Valsts Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, ir mākslas maģistre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre; strādā dažādās glezniecības tehnikās, veido instalācijas un vides objektus. Muzeju nakts laikā (ap plkst. 21:00) tiks atklāta ar mūsu pusi saistītās jaunās mākslinieces Kates Kalnietes (1978) zīmējumu un gleznu izstāde "Mana Venēcija"; viņai pagājušajā gadā arī ir bijusi iespēja vairākus mēnešus dzīvot Venēcijā. Ir radušies darbi, kuri nav pieskaitāmi pie "smuko skatu glezniecības" ar tradicionālajām Venēcijas ainavas scenogrāfijām, tie ir gleznieciski piesātināti Venēcijas uzmetumi uz audeklu fragmentiem un pat burzītu papīru lapām. Šo nervozitāti un nenobeigtības iespaidu pastiprina arī izstādes iekārtojums. Te reizē atcerēties ir iepriekšējo Kates Kalnietes izstādīšanos Talsu muzejā 2007.gadā ( kopā ar starptautisko mākslinieku grupu "Art or Not"); tad šīs izstādes autori uzsvēra tādu jēdzienu kā esenciālais mākslā - tātad būtiskais un svarīgākais - tā pirmā un brīvā iespaida nesamocīts pārnesums uz audekla...Šī ideja ir realizējusies arī šajā izstādē.

Kate Kalniete ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides dizaina nodaļu ( 2002 ); kopš 2000.gada darbojas kopā ar grupu "Art or Not", kura sarīkojusi izstādes Vācijā, Itālijā, Šveicē, Anglijā, Skotijā, Lietuvā, arī Latvijā. Pēdējos gadus Kates Kalnietes radošā darbība ir saistīta ar Leipcigu Vācijā. Izstāde "Mana Venēcija" būs apskatāma līdz 3.jūlijam. Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)