Jelgavas novada pašvaldība: Pieļaujama vairāku maršrutu apvienošana vienā
Pašvaldībai ir zināms, ka plānota sabiedriskā transporta reisu samazināšana, taču, vai Jelgavas novadā tiks mazināti vai mainīti kādi sabiedriskā transporta kustību maršruti, pašvaldība, kamēr notiek tīkla izvērtēšana, vēl nevarēja atbildēt.
Kaņepone skaidroja, ka gadījumos, kad no Zemgales plānošanas reģiona tiek saņemta informācija par nepieciešamību izvērtēt maršrutus, katra sabiedriskā transporta reisa nepieciešamību izskata pagastu pārvalžu vadītāji.
"Pārskatot maršrutu piepildījumu un nepieciešamību, Jelgavas novada pašvaldība cer, ka novadā tuvākajā laikā netiks pilnībā likvidēti kādi no esošajiem autobusu reisiem. Pieļaujama varētu būt situācija, ja kādu no maršrutiem neizpildītu brīvdienās, vai arī vairākus maršrutus apvienotu vienā," pauda pašvaldības pārstāve.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē panākta vienošanās, ka reģionālais maršrutu tīkls ir jāpārskata un ka turpmāk uzturēt to tieši tādā apmērā, kāds tas ir šobrīd, esošo resursu ietvaros nav iespējams. Tāpat panākta vienošanās, ka plānošanas reģioni kopā ar pašvaldībām iesniegs priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla izmaiņām, un visi grozījumi, kas maršrutos varētu tikt veikti, notiks pamazām.
Iepriekš Satiksmes ministrija ar rīkojumu uzdeva STP apstiprināt plānoto reģionālās nozīmes maršrutu tīkla apmēru 2018.gadam un turpmākajiem gadiem atbilstoši likumā par kārtējā gada valsts budžetu un likumā par vidēja termiņa valsts budžetu piešķirtajiem līdzekļiem valsts budžeta apakšprogrammā "Sabiedriskais transports".
Lai realizētu šo uzdevumu, ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem jāsagatavo STP priekšlikumi maršrutu tīkla samazināšanai vidēji par vienu miljonu kilometru katrā plānošanas reģionā.
Uz sarakstu