Banner 980x90

Jelgavas pašvaldība kā pēdējā Zemgalē saskaņojusi deinstitucionalizācijas plānu

Jelgava, 27.marts, LETA. Jelgavas pašvaldība kā pēdējā Zemgalē pieņēmusi lēmumu par deinstitucionalizācijas plāna apstiprināšanu, intervijā aģentūrai LETA atzina projekta "Atver sirdi Zemgalē", vadītāja Zemgalē Dace Strautkalne.

Projekts ir Zemgales deinstitucionalizācijas plāna pamatā, un, Jelgavai nesaskaņojot plānu, projekta īstenotājiem bijušas bažas par nepieciešamās infrastruktūras izveides aizkavēšanos un pakalpojumu sniegšanai pieejamā finansējuma savlaicīgu apguvi.

"Es pat neteiktu, ka pašvaldība nesaskaņoja, bet drīzāk vēlējās atkārtotu diskusiju ar Veselības ministriju (VM) un Labklājības ministriju, jo pēc atgadījuma ar Ainažu psihoneiroloģisko slimnīcu, kas atspoguļoja speciālistu trūkumu, un īpaši psihiatru trūkumu, Jelgava vēlējās vēlreiz pārrunāt riskus, kādi ir, veidojot šos pakalpojumus, ja nav pieejami atbilstošie speciālisti. Panācām vienošanos, ka deinstitucionalizācijas plānā tiek atspoguļots arī VM atbildības lauks, un martā Jelgavas dome deinstitucionalizācijas plāna gala redakciju apstiprināja," stāstīja Strautkalne.

Pagājušajā nedēļā apstiprinātais plāns paredz, ka Zirgu ielā 47a, kur pašlaik atrodas Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrs, pašvaldība veidos daudzfunkcionālo centru, kur būs pieejami pakalpojumi pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Tāpat plānota 12 grupas dzīvokļu un specializēto darbnīcu izveidošana, liecina domes lēmums.

Lai radītu bērnunama bērniem ģimenei pietuvinātus apstākļus, deinstitucionalizācijas plānā ietverta trīs grupu izveide, un katrā no tām nebūs vairāk par astoņiem bērniem.

Projekts paredz arī Jelgavas 6.vidusskolas baseina pielāgošanu, lai tas būtu pieejams bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

"Atbilstoši piešķirtajam finansējumam lielās pilsētas var izveidot vairāk pakalpojumu. Arī objektīvi pilsētu mērķa grupa ir daudzkārt lielāka nekā citās pašvaldībās, turklāt pilsētas citām pašvaldībām piedāvāja šos pakalpojumus pirkt. Plānojot pakalpojumus, ņemts vērā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas noteiktais pakalpojumu grozs atkarībā no pašvaldības attīstības centra līmeņa - vai tas ir nacionālās, reģionālās vai vietējās nozīmes centrs. Nacionālā līmeņa pašvaldības veido gandrīz visus pakalpojumus," par Jelgavas iecerēm klāstīja projekta "Atver sirdi Zemgalē" vadītāja.

Visu interviju ar Strautkalni lasiet aģentūras LETA sadaļā LETA+ (http://leta.lv/plus/133ED62F-3B96-38A3-ED51-BB456C65063B/).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)