Jūrmalā noslēgsies seminārs "Veselīga pašvaldība: pieredze un prakse"
Trešdien, 6.martā, Jūrmalā noslēdzas divu dienu seminārs pašvaldībām "Veselīga pašvaldība: pieredze un prakse", pilsētas informācijas portālam Jurmala24.lv ziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.Semināru organizē Veselības ministrija (VM) sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecību Latvijā.
Tā mērķis ir sniegt zināšanas un praktiskus padomus veselības veicināšanas darba organizēšanā pašvaldībā, dalīties pieredzē sabiedrības veselības jautājumu risināšanā un lobēšanā pašvaldībā.
Pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību pārstāvji, kuri reģionos organizē un īsteno veselības veicināšanas pasākumus iedzīvotājiem. Seminārā ar lekcijām uzstājas starptautiskie un vietējie eksperti un ar dalībniekiem diskutē par veselīga dzīvesveida izpratnes veidošanu iedzīvotājiem, veselības projektu vadību, Nacionālo veselīgo pašvaldību tīkla izveidi, par veselīgo pilsētu principu kopumā, kā arī par starpsektoru sadarbību atkarības vielu profilakses īstenošanai un citiem aktuāliem veselības veicināšanas jautājumiem pašvaldībās.
Paralēli lekcijām notiek darbs trīs darba grupās, labākās prakses piemēru apspriešana un diskusijas par piemērotākajiem risinājumiem atkarības vielu lietošanas mazināšanai, aptaukošanās profilaksei, aktīvas novecošanās veicināšanai, Jurmala24.lv informēja Ševčenko.
Lai veicinātu pašvaldību aktīvāku iesaisti sabiedrības veselības jautājumu risināšanā, kā arī veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanā pašvaldībās, VM sadarbībā ar SPKC un PVO pārstāvniecību Latvijā no 2012.gada ir uzsākusi darbu pie Eiropas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla kustības veidošanas un popularizēšanas.
Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla mērķis ir sekmēt labās prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt pašvaldības un sniegt tām metodoloģisku atbalstu dažādu sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumu risināšanā lokālā līmenī. Tātad tīkla mērķis ir paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumos, tādējādi atbalstot veselības, labklājības un vienlīdzīgu iespēju attīstību reģionālajā līmenī.
Dalība Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā ir brīvprātīga un bezmaksas. Tā ir kustība, kurā var iesaistīties ikviena pašvaldība, kas vēlas darboties veselības veicināšanas jomā.
Uz sarakstu