Banner 980x90

Kancelejas preces skolēniem – kas noderēs?

Vasara tikai sākusies, vai jau sākt gatavoties jaunam skolas gadam? Atbilde noteikti ir “jā”, ja jūsu ģimenē ir pirmklasnieks un gribat izvairīties no nevajadzīga stresa un pēdējā brīža pirkumiem. Vēlākās pamatskolas klasēs izvēli un  iepirkšanos atvieglo apstāklis, ka bērnam jau ir priekšstats par mācību procesu un visu, kas tajā būs nepieciešamas. Skolas lietu saraksts taps ātrāk, un pašam iepirkšanās procesam patērēsiet mazāk laika. Tomēr vienmēr jāsāk ar svarīgāko.

Skolas soma

Pamatskolā skolas soma ir emocionāli pats svarīgākais pirkums. Savukārt vecākiem jāpievērš uzmanība, vai skolas soma paredzēta skolēniem no 1. līdz 4. klasei. Šīs somas ir ar cietu, nevis mīkstu muguriņu. Šajā vecumā bērniem vēl attīstās kustību–balsta sistēma, tāpēc tik būtiski izvēlēties skolas somu, kas pasargās bērna mugurkaulu no deformācijas un stājas asimetrijas. Ne mazāk svarīgi izvēlēties mugursomu ar divām lencēm, jo tādējādi uz mugurkaulu būs mazāks noslogojums un uz abiem pleciem simetrisks svara sadalījums. Šie faktori palīdz izvairīties no stājas asimetrijas. Papildus drošībai skolas somai jābūt spilgtai, pamanāmai, ar atstarojošiem elementiem. 

Skolā būs nepieciešama arī apavu soma. Vērts apskatīties komplektus, kuros iekļautas pat trīs preces – skolas soma, penālis, apavu somu –, vai censties piemeklēt vizuāli saskanīgas preces.

Penālis

Tam jābūt ne tikai pievilcīgam, bet arī ietilpīgam, ērtam un izturīgam. Penālis palīdz saglabāt kārtību mugursomā un tajā vienmēr ātri atrast vajadzīgo rakstāmpiederumu. Jo lielāks penālim ir nodalījumu skaits, jo vairāk noderīgu rakstāmpiederumu tajā var salikt. Vecāku un bērnu ērtībām nopērkami penāļi ar piederumiem un bez tiem. Pirmklasniekam noteikti ieteicams cietais penālis. Bērna ērtībai iegādājaties atsevišķu mīksto penāli tikai zīmuļiem vai flomasteriem.

Kancelejas preces

Skaistas un funkcionālas kancelejas preces ne tikai nodrošina mācību procesu, bet to padara ērtu un bērnu motivējošu. Kas noteikti jāiekļauj skolas lietu sarakstā?

 • Burtnīcas un klades
  Informācija par burtnīcu veidu un skaitu katrā skolā nedaudz atšķirsies, savukārt krāsu un apdrukas izvēlei nav ierobežojumu. Šajā preču grupā jūsu izvēlei burtnīcas, klades, piezīmju bloki, nošu burtnīcas un burtnīcu vāciņi.
 • Rakstāmpiederumi
  Zīmuļi un pildspalvas, zīmuļu asināmais. Rakstīšanai piemēroti zīmuļi ir izteiktas trijstūra formas, kura galā ir dzēšgumija. Svarīgi paturēt prātā, ka HB zīmuļi ir piemēroti rakstīšanai, savukārt 2B – zīmēšanai. Bērniem ērti izmantot dzēšamās tintes pildspalvas. Zīmuļu asinātājam ir jābūt aprīkotam ar savākšanas konteineri.
 • Rakstāmgalda piederumi
  Organizēts un sakārtots galds palīdz koncentrēties mācību procesam. Lineālus, šķēres, līmes zīmuli vislabāk novietot galda organizatorā, lai viss vienmēr būtu pa rokai. Cipariem uz pirmā lineāla ir jābūt lielākiem, īpaši ērti lineāli ar neslīdošu pamatni. Šķēres pirmklasniekam būtu jāizvēlas ar noapaļotiem galiem. Vai jūsu bērns ir labrocis vai kreilis? Neaizmirstiet šo ļoti būtisko aspektu, iegādājoties viņam domātas skolas lietas.
 • Papīra preces
  Aplikācijas papīrs, kartons, zīmēšanas un akvareļa papīrs.
 • Preces zīmēšanai
  Ieteikums iegādāties guašas krāsu komplektu no 12 krāsām, lai bērns, sajaucot 3 pamatkrāsas, varētu iegūt vēlamo toni. Izvēloties komplektu, pievērsiet uzmanību, vai komplektā ir līdzi piemērota pamatne krāsu jaukšanai. Savlaicīgi iegādājaties papildus balto krāsu, jo balta krāsa parasti tiek izmantota vairāk nekā citas krāsas. Ļoti ērti ir trauki ar vāciņu zīmēšanas stundām.
 
 • Preces veidošanai
  Plastilīns vai veidošanas masa.
 • Mapes
  Burtnīcas un klades visērtāk turēt caurspīdīgās mapēs ar rāvējslēdzēju.

220.lv jūs atradīsiet visas nepieciešamās skolas preces, lai gatavošanās skolai neradītu liekas raizes un pati iepirkšanās būtu ātra un ērta. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)