Ķekavas pašvaldība analizēs reformas plusus un mīnusus
Pašvaldībā uzskata, ka tikai pēc iepriekšējās reformas efektivitātes izvērtēšanas varēs spert "adekvātus nākamos soļus".
"Taisīt reformas tikai reformas pēc ir nelietderīgi un laikietilpīgi. Mēs visi labi zinām, ka papīrs pacieš daudz ko - mēs varam uz papīra sazīmēt šādi vai citādi novadu teritorijas. Taču, viennozīmīgi, šīm izmaiņām ir jābūt pozitīvi vērstām uz iedzīvotājiem un jāuzlabo gan administratīvo, gan finansiālo resursu efektivitāte," šādu viedokli pauž Ķekavā.
Iepazīstoties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) tīmekļa vietnē pieejamo koncepciju par administratīvi teritoriālā iedalījuma pilnveidošanu, redzams, ka tā definē tikai vispārīgus principus, tādēļ pašlaik nav iespējams komentēt, kāds izskatīsies Ķekavas novads pēc iespējamās jaunās reformas, skaidroja Bērziņa.
Jau ziņots, ka VARAM valdības koalīcijas partneriem iesniegusi jaunu reformas koncepciju, kurā piedāvāti divi iespējamie reformu varianti.
Viens no ministrijas piedāvātajiem variantiem paredz, ka tiks izveidots 49 novadu un deviņu republikas pilsētu administratīvā iedalījuma modelis. Izstrādājot šo modeli, ņemti vērā vairāki kritēriji - attīstības centrs ar vismaz 1000 iedzīvotājiem, izveidots ceļu tīkls un atbilstoša infrastruktūra. Kā kritēriji ir arī vismaz viena perspektīva vidusskola novadā un tas, ka vidējais attālums no apdzīvotām vietām līdz novada administratīvajam centram ir ap 30 kilometriem.
Kā otru variantu VARAM piedāvā sākotnēji 29 sadarbības teritoriju izveidošanu ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem, kur pašvaldībām būs iespēja brīvprātīgi pievienoties.
Iepriekšējā reforma nav devusi cerēto rezultātu - tā secinājusi VARAM. Piemēram, pēc reformas vēl joprojām ir daudzi novadi, kas neatbilst likumā noteiktajiem novadu veidošanas kritērijiem, tāpat vairākos novados nav spēcīgu attīstības centru, novadu pašvaldības iedzīvotāju skaita ziņā ir ļoti neviendabīgas.
Uz sarakstu