Meliorācijas sistēmas uzlabošanai Glūdas pagastā Jelgavas novada pašvaldība aizņemsies 178 985 eiro
Paredzamie atjaunošanas darbi notiks saskaņā ar "Interreg Central Baltica" programmas projektu "Praktiski pasākumi vienotā meliorācijas sistēmu apsaimniekošanā ar mērķi samazināt biogēno elementu ieplūdi Baltijas jūrā", kurā kā partneris Jelgavas novada pašvaldība iesaistījusies jau no 2015.gada, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.
"Zemgales teritorijas, tostarp Jelgavas novads, atrodas nitrātu jutīgās teritorijās. Tās ir vietas, kur intensīvi notiek lauksaimnieciskā darbība, kā rezultātā tiek piesārņots ūdens. Dabiskas izcelsmes ūdeņi, kuri ietek arī jūrā, kļūst eitrofiski - ūdens bagātinās ar slāpekļa savienojumiem, kas izraisa aļģu un augstāko augu formu paātrinātu augšanu, radot ūdens organismiem nelabvēlīgu vidi, tie iet bojā, kas nozīmē, ka dabā pietiekamā daudzumā vairs nenotiek ūdens pašattīrīšanās. Lai meklētu risinājumus riska mazināšanai, projektā tiek izmēģināti vairāki tehnoloģiskie risinājumi barības vielu aizturēšanai," projekta būtību aprakstīja Kaņepone.
Viesturciemā līdz rudenim plānots atjaunot Sodītes grāvja caurteci, veicot divpakāpju novadgrāvju izveidi ar mērķi samazināt biogēno elementu ieplūdi Baltijas jūrā un pasargāt tuvējās teritorijas no plūdu ietekmes, nodrošinot ūdens novadi. Divpakāpju profila grāvji nodrošinās daudzveidīgu vidi dzīvajiem organismiem un uzlabos arī ūdens kvalitāti, izveidotās palu terases kalpos par ekoloģisko koridoru. Otrs tehnoloģiskais risinājums ir mākslīgi veidotie mitrāji, kas iekļaus seklūdens zonu, tādējādi samazinot ūdens tilpju aizaugšanu veicinošo produktu noplūšanu Tērvetes upē un tālāk Baltijas jūrā.
Kopējās projekta izmaksas ir 183 640 eiro, no tām projekta attiecināmās izmaksas 105 425 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 89 611 eiro, savukārt Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 94 029 eiro.
Uz sarakstu