Rēzeknē pašvaldība bērnudārzos apmaksās ēdināšanu bērniem ar invaliditāti
Jautājums par ēdināšanas apmaksu bērniem, kuri apmeklē specializētās pirmsskolas izglītības iestādes "Rūķītis" un "Zvaniņš", kļuva īpaši aktuāls pēc tam, kad valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus par speciālās izglītības iestāžu, internātskolu un vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) finansēšanas kārtību, kuri nosaka, ka uzturēšanas izdevumi pašvaldību speciālajām pirmsskolas izglītības iestādēm no 2017.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim no valsts budžeta līdzekļiem tiks segti tikai 30% apmērā līdzšinējo 100% vietā. No 2018.gada 1.janvāra pilnībā visus speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumus vajadzēs finansēt no pašvaldību budžetiem.
Kā pastāstīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Rešetņikovs, Izglītības pārvaldes budžetā 2017.gadam papildus ir piešķirti 700 000 eiro ar mērķi vispirms saglabāt bērnudārzus "Rūķītis" un "Zvaniņš", citādi labākajā gadījumā nāktos samazināt amata vienību skaitu, bet sliktākajā – domāt par to slēgšanu. Turklāt tika pieņemts domes lēmums par izcenojumu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, kas paredz, ka par ēdināšanu jāmaksā šo specializēto bērnudārzu audzēkņu vecākiem, kas, dabiski, izraisīja daudzu vecāku neapmierinātību.
Rūpīgi izpētot visu informāciju par bērniem ar invaliditāti, garīgās attīstības traucējumiem, vairākiem smagiem attīstības traucējumiem un jauktiem attīstības traucējumiem Rēzeknē, tika pieņemts lēmums – nodrošināt bezmaksas ēdināšanu šādiem bērniem visās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, nevis tikai minētajos bērnudārzos.
Pēc speciālistu aprēķiniem Rēzeknē ir 55 šādi bērni ar invaliditāti, kas apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes, no tiem 45 apmeklē bērnudārzus "Rūķītis" un "Zvaniņš", pavisam tos apmeklē 283 bērni, bet vēl desmit – citas pirmsskolas izglītības iestādes pilsētā. Šo bērnu bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanai papildus nepieciešami 22 024 eiro.
"Lēmums par bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanu bērniem ar invaliditāti un bērniem, kuri apgūst speciālo programmu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pareizs un taisnīgs," rezumē Rešetņikovs.
Bezmaksas ēdināšanu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs saņem arī aptuveni simts bērni no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm.
Uz sarakstu