Talsu novadā no marta pieaugs ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Talsu novadā no 1.marta par ūdenssaimniecības pakalpojumiem būs jāmaksā 3,07 eiro par kubikmetru, kas ir par 4,8- 46,2% vairāk nekā līdz šim, aģentūru LETA Informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

Rīga, 28.janv., LETA. Talsu novadā no 1.marta par ūdenssaimniecības pakalpojumiem būs jāmaksā 3,07 eiro par kubikmetru, kas ir par 4,8- 46,2% vairāk nekā līdz šim, aģentūru LETA Informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

SPRK apstiprinājusi SIA "Talsu ūdens" vienotus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus visā darbības zonā. Tādējādi pakalpojuma lietotājiem par ūdensapgādes pakalpojumiem turpmāk būs jāmaksā 1,18 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt par kanalizācijas pakalpojumiem - 1,89 eiro par kubikmetru bez PVN.

Kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs veidos 3,07 eiro par kubikmetru bez PVN. Tas tiks piemērots "Talsu ūdens" lietotājiem Talsu novadā - Talsos, Stendē, Sabilē, Valdemārpilī un Lībagu, Laidzes, Lubes, Ārlavas, Valdgales, Īves, Abavas, Strazdes, Virbu, Balgales, Ķūļciema, Laucienes un Ģibuļu pagastā.

Katrā novada teritorijā izmaiņas salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem būs atšķirīgas. Daļā teritorijas lietotājiem šobrīd tiek piemērotas Talsu novada pašvaldības noteiktās maksas, bet daļā - "Talsu ūdens" 2015.gadā apstiprinātie tarifi. Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu kopējais pieaugums būs robežās no 0,14 līdz 0,97 eiro par kubikmetru.

SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītāja Dace Čodare-Plaude norādīja, ka regulators iepriekšējos "Talsu ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus apstiprināja pirms pieciem gadiem - 2015.gadā. Šo vairāku gadu laikā komersants no pagastu padomēm ir pārņēmis 21 ūdensapgādes sistēmu un 17 kanalizācijas sistēmas. Vienlīdz kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanai visiem tās lietotājiem, "Talsu ūdens" jau šobrīd ir veicis lielu daļu finansiālo ieguldījumu ūdenssaimniecības sistēmu uzlabošanā pārņemtajās darbības teritorijās. To sakārtošanu plānots turpināt, kas ir viens no galvenajiem iemesliem tarifu pieaugumam.

Izvērtēšanas gaitā SPRK komersantam pieprasījis tarifu projektā iekļauto izmaksu precizējumus. Salīdzinājumā ar sākotnēji iesniegtajiem tarifiem veiktie precizējumi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu nemainīja. Kamēr kanalizācijas pakalpojumu tarifs precizējumu rezultātā tika samazināts par 0,01 eiro par kubikmetru, kas izmaksu vērtējumā ir aptuveni 5000 eiro.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu "Talsu ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, SPRK var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Kompānija "Talsu ūdens" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 11,089 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā bija 1,249 miljoni eiro, bet zaudējumi - 179 436 eiro. "Talsu ūdens" pieder Talsu novada pašvaldībai. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)