Banner 980x90

Ventspils pašvaldība sniedz sociālo palīdzību plašākam iedzīvotāju lokam

Ventspilī lielāks palīdzības saņēmēju skaits statistikas pārskatos veidojas nevis tādēļ, ka Ventspilī ir lielāks trūcīgo skaits, bet gan tādēļ, ka pašvaldības sociālā palīdzība tiek sniegta ievērojami lielākam iedzīvotāju lokam, pilsētas informācijas portālam Ventspils24.lv atklāja Ventspils pilsētas pašvaldības pilsētas mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Reformu partija sociālajos tīklos izplatījusi informāciju, ka Ventspils pilsētā ir lielākais pabalstu saņēmēju skaits (25,45%) salīdzinot ar 7 lielākajām Latvijas pilsētām un mazākais vidējais pabalsta apmērs uz vienu pašvaldības iedzīvotāju.

Pašvaldības palīdzība jāsniedz personām, kurām ienākumi nepārsniedz Ls 90 uz katru ģimenes locekli. Taču, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, Ventspils pašvaldībā jau daudzus gadus ir spēkā sistēma, kas paredz pašvaldības sociālās palīdzības piešķiršanu ne tikai trūcīgām personām, bet arī tām personām (ģimenēm), kurām ienākumi pārsniedz trūcīgā ienākumu līmeni, bet tie vienalga ir nepietiekami pamatvajadzību apmierināšanai.

Ja Ventspils pašvaldība pabalstus piešķirtu tikai trūcīgām personām, kā to dara vairākas Latvijas pilsētas un novadi, piemēram, Jelgavas pilsēta, tad Ventspils pilsētā sociālo palīdzību saņemtu tikai 1490 personas jeb 3,9% no kopējā pilsētas iedzīvotāju skaita.

Visus pabalstus veidus, kas tiek nodrošināti trūcīgajiem, Ventspilī saņem arī maznodrošinātās personas (ģimenes), kurām ienākumi uz katru personu mēnesī var būt līdz Ls 107, ja ģimenē ir kaut viena darba spējīga persona, vai 145,38 Ls, ja ģimenē visas pilngadīgās personas ir pensionāri un/vai invalīdi.

Attiecīgi kopumā Ventspils pilsētas pašvaldības teritorijā pašlaik dzīvo 3447 trūcīgas un maznodrošinātas personas, kas veido 11% no kopējā iedzīvotāju skaita.

Taču, ņemot vērā joprojām augsto dzīves dārdzību un lielos mājsaimniecību izdevumus ikdienas vajadzībām, Ventspils pašvaldība atsevišķu pabalstu saņemšanai ir noteikusi vēl citus – augstākus ienākumu līmeņus, kas būtiski pārsniedz pat iepriekš minēto ienākumu līmeni maznodrošinātajiem. Tā, piemēram, augstāks ienākumu līmenis ir noteikts vientuļiem pensionāriem un vientuļiem invalīdiem, kuriem nav apgādnieku, vairāku pabalstu saņemšanai – dzīvokļa pabalstu, pabalstu aprūpei mājās, atbalstu īpašumam piegulošās teritorijas kopšanai, kā arī pakalpojumu "Drošības poga" var saņemt tad, ja ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz Ls 169,58 mēnesī. Tāpat, ņemot vērā to, ka Latvijā ir ļoti dārga veselības aprūpe, iepriekš minētais ienākumu līmenis noteikts visiem pensionāriem un invalīdiem, lai saņemtu pakalpojumus Ventspils pilsētas ārstniecības iestādēs.

Tā kā lielai daļai pensionāru un invalīdu, neskatoties uz to, ka ienākumi pārsniedz gan trūcīgā, gan maznodrošinātā līmeni, nav iespējams iegādāties nepieciešamos medikamentus to dārdzības dēļ, pašvaldība šai mērķa grupai pabalstam medikamentu iegādei ir noteikusi vēl augstāku līmeni – palīdzību var saņemt tad, ja pensija nepārsniedz Ls 191,91. Papildu iepriekš minētajam šie pensionāri un invalīdi divas reizes gadā vēl var saņemt pabalstu (kopā Ls 50), ko izmantot savām visneatliekamākajām vajadzībām.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, pašlaik dažādus pašvaldības sociālos pabalstus saņem vairāk nekā 11 tūkstoši personu jeb 8300 ģimenes. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)