Banner 980x90

Apstiprina Zemgales plānošanas reģiona enerģētikas rīcības plāna prioritātes "zaļajā" transportā

Rīga, 25.jūl., LETA. Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes sēdē apstiprināts projektā "Intensss-Pa" izstrādātais plāns par atjaunojamās enerģijas izmantošanas perspektīvām transportā Zemgales reģionā, lai tuvākā nākotnē palielinātu atjaunojamo energoresursu izmantojumu, aģentūru LETA informēja ZPR.

Līdz 2025.gadam reģionā paredzēts samazināt fosilā kurināmā izmantošanu un no kopējās transporta sektorā patērētās enerģijas atjaunojamo resursu daļu palielināt līdz 12%. Lai arī šis rādītājs patlaban sasniedz vien 0,75%, plānā analizētas metodes, kā turpmāko septiņu gadu laikā panākt vēlamās pārmaiņas, stiprinot enerģētisko neatkarību, reģiona ilgtspējību un vides piesārņošanas mazināšanu.

Lai plānu izstrādātu detalizētāku un atbilstošāku sabiedrības vajadzībām un interesēm, ZPR projekta ieviešanas laikā rīkoja dažādas reģionālās dzīves laboratorijas jeb domnīcas ar iesaistīto pušu ekspertiem, tostarp divas no tām - citos valsts reģionos - Liepājā un Valmierā. Šajās sanāksmēs izdevies rast kopsaucējus ieinteresēto pušu ambīcijām, kas atspoguļojas arī sagatavotajā redzējumā par integrētu ekoloģiskā transporta attīstību reģionā.

Stratēģija izvirzītā mērķa sasniegšanai iedalīta trīs galvenajos virzienos - atjaunojamās enerģijas ražošana (biodegviela vai elektroenerģija), "zaļo" transportlīdzekļu izmantošanas veicināšana, kā arī informēšanas un izpratnes paaugstināšanas pasākumi.

Zemgalē jau patlaban ir labi attīstīta biogāzes ražošana, un plāns paredz saražotā produkta attīrīšanu līdz biometānam, ko varētu izmantot sabiedriskajos un pašvaldību transportlīdzekļos. Tāpat aizvadītajos gados vērojams decentralizētas elektroenerģijas ražošanas pieaugums ar saules paneļiem, kas palielina kopējo saražoto elektroenerģijas daudzumu, attiecīgi radot resursus, ko izmantot elektromobiļu uzlādei. "Zaļā" transporta izmantošanu sekmēt paredzēts, reģionālā un valstiskā līmenī attīstot elektromobiļiem piemēroto infrastruktūru.

Pāreja uz ekoloģiskāku transportu ir komplekss risinājums ar daudz iesaistītajām pusēm, taču apkopotie dati un apzinātās iespējas liecina, ka izvirzītie mērķi ir reāli sasniedzami pārskatāmā nākotnē - līdz 2025.gadam.

Zemgales plānošanas reģiona Enerģētikas rīcības plāna 2018.-2025.gadam izstrādātā "zaļā" transporta sadaļa "Atjaunojamās enerģijas izmantošanas perspektīva transportā Zemgales reģionā" īstenota projektā "Enerģētikas pasākumu telpiskās un sociālekonomiskās ilgtspējības plānošana". Projektu pilnībā finansē Eiropas Savienības programma "Horizon 2020", un tā kopējais budžets ir 1 707 925 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)