Banner 980x90

Aptauja: Katrs ceturtais Latvijas skolēns mācās nelabprāt

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Noslēdzoties pirmajam mācību pusgadam, Latvijas skolēnu aptauja atklāj, ka vidēji katram ceturtajam jaunietim darbs stundās nepatīk – īpaši izteikta šī tendence ir vecākajās klasēs, liecina "Samsung Electronics Baltics" digitālas izglītības iniciatīvas "Samsung Skola nākotnei" veiktā pētījuma rezultāti, portālā "Draugiem.lv" apjautājot vairāk nekā 1000 skolēnus un 500 skolotājus no visas Latvijas.

Mācību procesu interesantāku padarītu tehnoloģiju izmatošana un skaidrojums, kā stundās stāstītais pielietojams praktiski, atzīst puse aptaujāto skolēnu. Tāpat Mācību saturu vieglāk būtu uztvert, ja satura veidošanā vairāk tiktu izmantoti video un animācijas. Savukārt katrs piektais vecāko klašu skolēns labprāt ar skolasbiedriem un skolotājiem sazinātos, izmantojot sociālos tīklus.

Katrs trešais aptaujātais skolēns norāda, ka viņa skolā netiek izmantotas tehnoloģijas vai to izmanto mazākums skolotāju. Mācību spēki šo atbildi atzīmējuši salīdzinoši retāk, lai gan arī viņu vidū 16% uzskata, ka tās netiek izmantotas pietiekami.

Pedagogi norāda, ka mācību procesu uzlabot palīdzētu moderns aprīkojums (72%), laiks, ko veltīt mācību satura radīšanai (61%), direktora un skolas vadības atbalsts (40%), semināri, lekcijas vai kvalitātes celšanas kursi (40%), kā arī rokasgrāmatas vai citi praktiski mācību materiāli (35%).


"Lai arī vairumam skolēnu mācības patīk, gan pedagogiem, gan vecākiem būtu jāmeklē iemesli, kāpēc joprojām vairāk nekā ceturtā daļa skolēnu labprātāk mācās paši un viņiem darbs stundās nepatīk. Motivācijas trūkums var ietekmēt skolēna sasniegumus, tāpēc jo īpaši svarīgi ir meklēt jaunu pieeju mācību procesa organizēšanai," atzīst LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente Daiga Kalniņa.  

"Samsung Skola nākotnei" skolotāju bezmaksas apmācību programmai "Jaunais skolēns" līdz 2015.gada 30.decembrim ir aicinātas pieteikties vispārizglītojošo skolu komandas no visas Latvijas. Kopumā apmācītas tiks 15 skolu komandas jeb 60 skolotāji un skolu direktori, kuriem programmas laikā būs jāgatavo arī digitālo pārmaiņu projekts, ar mērķi panākt plašāku tehnoloģiju izmantošanu skolā un aktīvāku skolēnu iesaisti mācību procesā. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)