Banner 980x90

Koncertprogrammā Lūznavā savīsies koncertkokļu un baroka vijoles skanējums

Foto no Facebook.com/ Lūznavas muiža - Luznava Manor
Foto no Facebook.com/ Lūznavas muiža - Luznava Manor
Sestdien, 27.augustā, plkst.15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē vienā mūzikas programmā savīsies baroka mūzika un koncertkokles, kuru saskaņu rotās baroka vijole.

Kā aģentūru LETA informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele, koncertprogrammu "Baroka pērļu virkne" izspēlēs kokļu ansamblis "Kārta" un baroka vijolniece Lāsma Meldere-Šestakova.

Koncerta programmā būs iespēja dzirdēt gan pasaulē labi zināmu autoru baroka mūzikas pērles - Johana Pahelbela kanonu, Antonio Vivaldi koncertu, Georga Filipa Telemana un Alessandro Skarlati kvartetus, gan mazāk pazīstamu komponistu skaņdarbus - Henriha Ignaca Franča Bībera virtuozo pirmo sonāti no Rožukroņa sonāšu cikla un Džovanni Batista Fontana sonāti. Kokļu sidrabainais skanējums, savijoties kopā ar baroka vijoles samtaino tembru, ievedīs klausītāju krāsainajā un bagātīgajā baroka mūzikas pasaulē.

Kokļu ansamblis "Kārta" savos 35 pastāvēšanas gados daudzkārt sevi parādījis kā profesionālu kolektīvu, iegūstot godalgotas vietas valsts un arī starptautiskos konkursos. Savu darbību kolektīvs sāka 1981.gada 1.oktobrī Rīgas kultūras centrā "Imanta". Visu ansambļa pastāvēšanas laiku tā vadītāja ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kokles spēles pasniedzēja Māra Vanaga. Šobrīd kolektīvu vada Gita Andersone. Savas pastāvēšanas vēsturē ansamblis piedalījies un realizējis dažādus interesantus projektus, popularizējot kokli un Latvijas kultūru gan Latvijā, gan citās valstīs, uzstājies Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Čehijā, Austrijā, Polijā, Anglijā, Turcijā u.c. Kolektīvs ir aicināts pārstāvēt Latviju vairākos starptautiskos festivālos, piemēram, Baltijas valstu mūzikas un mākslas festivālā "Probaltica" (Polija) un Burjatijas reģiona festivālā "Eirāzijas skaņas" (Ulan-Ude, Krievija). Ansambļa sastāvā darbojas: Ieva Lapšāne (solo kokle), Dace Cerbule (solo kokle), Dace Bleikša (solo kokle), Inese Rasa (basa kokle), Gita Andersone (solo kokle).

Baroka vijolniece Meldere-Šestakova pēc studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā Ulda Viestura Sprūdža vijoles klasē kļūst par kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķi. Studējusi Amsterdamas konservatorijas baroka vijoles klasē, kā arī 2000.gadā kļūst par Eiropas Savienības baroka orķestra dalībnieci. Atgriežoties Latvijā, aktīvi darbojas senās mūzikas projektos ar baroka mūzikas ansambli "Sansara", kā arī ir koncertmeistare "Impetus Musicus" (Lietuva), "Tallinn Barock" (Igaunija), "Mederconsort" (Igaunija), vadot un organizējot visdažādākos senās mūzikas projektus Baltijā, Skandināvijā un Eiropā. No 2008.gada "Capriccio", "La Cetra", "Freitags Akademie" un citu baroka mūzikas ansambļu un orķestru dalībniece Šveicē.

Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)