Banner 980x90

Latvijā vienīgajā patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā varētu rast vietu vēl 50 imigrantiem

Latvijā vienīgajā patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki", kurš atrodas Ropažu novadā, varētu izmitināt vēl 50 jaunus imigrantus.

Kā piektdien, 12.jūnijā, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, "Mucenieki" "varētu tikt galā" ar 50 jauniem imigrantiem, tomēr tas nav skaitlis, ko Latvija oficiāli nosauktu kā iespējamo uzņemamo imigrantu skaitu, ja notiks imigrantu pārvietošana starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Siliņa atgādināja, ka Latvija atbalsta brīvprātīgu un koordinētu imigrantu pārvietošanu ES, bet neatbalsta piespiedu mehānismu jeb kvotu izmantošanu. Viņa teica, ka ES institūciju uzmanību plānots vērst uz to, ka Latvijā nav integrācijas politikas situācijai, kad imigranti valstī būs ieguvuši oficiālu statusu.

Baltijas valstīm vienām pašām nebūtu iespējas noraidīt piedāvāto kvotu sistēmu, taču "vēsmas" arī no citām valstīm liek domāt, ka kvotu ieviešanas priekšlikums varētu negūt nepieciešamo atbalstu, norādīja IeM parlamentārā sekretāre.

Eiropas lietu komisija piektdien uzklausa IeM pārstāvjus par Eiropas Komisijas paziņojumu ES institūcijām "Eiropas programma migrācijas jomā".

Latvija savā nacionālajā pozīcijā par bēgļu jautājumiem iebildīs pret obligātajām kvotām un vērsīs ES institūciju uzmanību uz Latvijas vēsturisko pieredzi un nacionālo sastāvu.

Pilseta24.lv jau vēstīja, ka EK ir pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varētu būt jāuzņem 737 bēgļi. Kā liecina EK paziņojums, Latvijai no Itālijas būtu jāuzņem 310 bēgļi, bet no Grieķijas - 207. Tāpat Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļi no viņu mītnes zemēm.

Latvijā ir viens patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs - "Mucenieki", kura kapacitāte, nodrošinot adekvātus sadzīves apstākļus, ir 100 personas, bet ārkārtas situācijā varētu izmitināt līdz 200 personām.

Kopš 1998.gada, kad Latvijā tika izveidota patvēruma sistēma, starptautisko aizsardzību Latvijā ir lūgusi 1531 persona. Bēgļa statuss piešķirts kopumā 65 personām, savukārt alternatīvās aizsardzības statuss - 127 personām, liecina IeM dati.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)