LPS atbalsta Pūces ieceri noteikt, ka VARAM vairs nav jāsaskaņo visi pašvaldību saistošie noteikumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Rīga, 11.marts, LETA. Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) atbalsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) ieceri, noteikt, ka viņa vadītajai ministrijai nebūs jāsaskaņo visu 119 pašvaldību saistošie noteikumi, aģentūru LETA informēja LPS pārstāve Gunta Klismeta.

Klismeta norāda, ka LPS atbalsta ministra ieceri un vērtē to kā soli pretim valsts pārvaldes darba uzlabošanai un birokrātijas mazināšanai, par ko LPS iestājas jau vairāk nekā desmit gadus un kas ietverts arī vairāku savienības kongresu rezolūcijās.

Kārtība, ka ministrija vērtē visus pašvaldību saistošo noteikumu projektus, tika ieviesta 2008.gadā. Toreiz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā LPS iestājās pret šādu risinājumu, rosinot veikt vērtējumu izvēles kārtībā, toties darīt to pamatīgāk un atbildīgāk, atgādina LPS.

"Ministra Pūces publiski pausto nodomu mēs piedāvājām jau toreiz, kad Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā VARAM izcīnīja tiesības pārbaudīt visus pašvaldību saistošos noteikumus. Ceram, ka valsts pārvalde turpmāk mazinās birokrātiskās procedūras, pieaugs pašvaldību atbildība, pārvalde kļūs lētāka un pakalpojumu finansējums pieaugs," pauž LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Kā ziņots, Pūce intervijā Latvijas Radio sacīja, ka nav īsti apmierināts ar likumā deleģēto pienākumu viņa vadītajai ministrijai saskaņot visu 119 pašvaldību saistošos noteikumus. Vienlaikus viņš solīja, ka, gatavojot jauno pašvaldību likumu, VARAM iniciēs nepieciešamās diskusijas, lai nākotnē varētu pāriet uz riska analīzē balstītu pieeju pašvaldību pārbaudēs.