Mūrniece cer, ka LPS nevis tikai teiks "nē" reģionu reformai, bet konstruktīvi sadarbosies

Rīga, 17.maijs, LETA. Diskutējot par jauno administratīvi teritoriālo reformu ir svarīgi, lai Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ne tikai mēģina pateikt reformai "nē", bet arī piedāvā savu skatījumu, kad varētu teikt "jā", šodien LPS 30.kongresā sacīja valdošo koalīciju pārstāvošā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Politiķe uzsvēra, ka sabiedrība pieprasa taisnīgumu, solidāru attieksmi starp līdzcilvēkiem, kā arī sociālās plaisas mazināšanu neatkarīgi no dzīves vietas.

"Valdība savā deklarācijā ir ierakstījusi mērķi veikt administratīvi teritoriālo reformu, un tai ir jāmazina nevienmērība reģionālajā attīstībā, jāmazina nabadzība un jāsniedz atbalsts visām iedzīvotāju grupām. Taču to nevar īstenot tikai Saeima vai valdība, jo tas ir visiem kopā darāms darbs, kura pozitīvais rezultāts jāsajūt ikvienam, lai arī kur viņš dzīvotu," teica Mūrniece.

Viņa pauda viedokli, ka kongress pašvaldībām ir iespēja iezīmēt programmu, kā īstenot reformu un pilnveidot sadarbību ar likumdevēju un izpildvaru.

Mūrniece uzsvēra, ka LPS ir liela un ietekmīga organizācijas, kas jau savas dibināšanas pirmsākumos uzņēmusies misiju - stiprināt demokrātijas pamatus.

Tāpat viņa norādīja, ka gadu gaitā LPS ir attīstījusies, kļūstot par varas subjektu, kas ietekmē nacionālo politiku, kā arī uzsvēra pašvaldību lomu tautas tradīciju kopšanā un saglabāšanā un sociālo funkciju nodrošināšanā. "Visi novadi kopā veido valsts veselumu un tieši raugoties uz pašvaldībā notiekošo, iedzīvotāji secina kā valstij veicas kopumā," sacīja Mūrniece, norādot, ka sabiedrība dzīvo pārmaiņu laikā.