Banner 980x90

Pēdējais lidojums. 11 līdzekļi, kā cīnīties pret odiem un citiem kodējiem

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

1. Lamatas ar gaismu

Cik ilgi nelaba smaka vien var atbaidīt izsalkušu ēdāju no bagātīgi klāta galda, jo īpaši, ja ēdājs ir ods un mielasts – vasarnieks? Dažādu aromātu iedarbība ar laiku beidzas, dažreiz pat īsti nesākusies, un odi nāk atgūt iekavēto. Tad vajadzīga pavisam radikāla rīcība – knišļi jānogalē vai vismaz jāapdullina. Viens no efektīvākajiem līdzekļiem ir dažādas pretinsektu lampas un fumigatori, no kuriem izgaro pretodu vielas.

Firmas "Bros" lampa ir tikai viena no daudzām līdzīgajām. Šis modelis piemērots gan iekštelpām, gan āra apstākļiem, vajadzīga vien elektrības padeve. Zilganā gaismiņa vilinās kodējus pie sevis un pielidojušos nosvilinās. Tie krājas speciālā rezervuārā, un no rīta varēs novērtēt, cik daudz potenciālo asinssūcēju nav sasnieguši jūsu miesu. Pērkot šāda tipa lampas, noteikti jau veikalā jāpārbauda, vai zilā gaismiņa iedegas, jo var gadīties visādi. Izvietojot dārzā, vēlams, lai tuvumā nebūtu citu spilgtu gaismas ķermeņu. Ja šķiet, ka visi odi no tuvākās apkārtnes nāks skatīties uz lampu un pa ceļam nogaršos līgotājus, to var pakarināt nojumes malā, mazliet nostāk kādā zarā, nevis likt galda vidū. Odu nāvei jaunajā lampā arī nevajadzētu kļūt par svētku galveno notikumu, lai gan vismaz pirmajās dienās mazie līgotāji būs sajūsmā. Lielie arī.

2. Lampa iekštelpām

Pretinsektu lampa, ko piedāvā firma "Garden Kraft", ar insektiem arī tiek galā, vilinot ar gaismu. Taču, pērkot lampas, svarīga ir sakarība starp cenu un kvalitāti. Par šo tiek sniegta mazliet mulsinoša informācija. Aprakstā teikts, ka paredzēta tikai iekštelpām, taču uz iepakojuma attēloti tikai skaista dārza skati. Der izmēģināt, jo nav dārga. Būs īsts atradums arī virtuvē un kūtī, lai mušas liek mieru.

3. Indes laterna

Laterniņa paredzēta āra apstākļiem. Ražotājs sola no sīkajiem lidoņiem pasargāt 20 m2 sešas stundas. Jāņu naktī ilgāk nemaz nevajag. Ja plānots lustēties plašākā placī, jāpērk vairākas laternas. Princips – korpusā ievieto plāksnīti ar odu pretlīdzekli. Zem tās paredzēta vieta īpašai svecītei. Grūti pateikt, vai odiem lielāku nepatiku izraisa svecīte vai plāksnīte, bet, spriežot, ka katra svecīte maksā vairāk par diviem eiro, kaut kas īpašs tajās ir.

Jauka gaismiņa un tīkams lampas dizains.

4. Biedē ar ultraskaņu

Iespraužams rozetē, lietojams telpās. Aprakstā teikts, ka ar ultraskaņu atbaida odus, skudras, zirnekļus, peles u.c. sīko radību. Nekaitīgs videi un cilvēkiem, jo netiek lietota nekāda ķīmija. Nevajag arī skatīties uz bojāgājušajiem nelūgtajiem viesiem.

5. Līgotāja laime

Šī portatīvā ierīce ir fumigators, ko jāņabērni var spraust pie tautiskās jostas un dancot bez bēdu dažādās vietās. Darbības princips – ierīci baro baterijas, tajā ievieto plāksni ar vielām, kas odiem liek mirt vai vismaz apdullina un novirza domas no vardarbības. Lielisks makšķerniekiem, sēņotājiem, dārzniekiem u.c. Nodrošina 12 m2 lielas iekštelpas aizsardzību. Plāksnīte darbojas 480 stundas, 60 naktis, ja katrreiz naktsmieram (vai nemieram) atvēl astoņas stundas.

! Šo modeli izmēģinājis un par lielisku atzinis arī šā raksta fotogrāfs Uldis Muzikants.

6. Vilina štepselī

Iespraužams rozetē, lietojams telpās. Ietaisei ir kukaiņiem tīkama LED lampiņa, kas aicināt aicina insektus piesēst. Kad tas noticis, mošķi sakrīt rezervuārā. Netiek lietotas nekādas kaitīgas vielas.

7. Pēdējais lidojums

Tas būs kā radīts nākamajai svētku dienai, kad odu uzmācību nomainīs mušas, kas nāks mieloties ar vakardienas rasolu un šašlikiem. Trauks ir labs ieguldījums, jo noderēs arī tad, kad šķidrums būs izlietots. Lamatas var uzpildīt ar rūgušu zaptsūdeni, lai ievilinātu lapsenes, skābummušiņas.

8. Gultā bez odiem

Pret odiem guļamistabā derēs rozetē iespraužams fumigators. Insektus indējošā viela pieejama gan plāksnītē, gan šķidrā veidā. Var iegādāties arī rezerves pildījumu.

9. Bērnu drošībai

Ja mazulim vairāk par gadu, viņa istabā odus var atbaidīt ar rozetē iespraužamu ierīci jaukā rozā krāsā. Tā darbojas, iztvaikojot dabiskām eļļām, kas atbaida odus. Šķidrums ir sevišķi rūgts, lai bērns vai kāds mājdzīvnieks nelaizītu un neiedzertu. Korķīti spēs atvērt tikai pieaugušie.

10. Smaržu kociņi

Lietojami tikai ārtelpās pret visiem knišļiem. Ja dažādas uzpariktes mulsina, der izmēģināt vīraka kociņiem līdzīgos, kas atbaida odus. Nūjiņu, piemēram, vertikāli iesprauž puķu pušķī vai piesien pie meijas, aizdedzina, nodzēš un ļauj kūpēt. Komplektā ir četri kociņi, kas jāizvieto 3–4 m atstatumā. Kopumā sola aizsargāt svinētājus 60 m2 rādiusā.

11. Elektriskā pletne

Tā ir lieliska ierīce, ar kuras palīdzību likvidēt uzmācīgos asinssūcējus un mušas. Ērti lietojama. Nav jāgaida, kamēr lidonis nosēžas uz cietas virsmas, bet pēc slaktiņa nepaliek traipi. Pat naktī, ja kāds džinkstonis neļauj gulēt, neieslēdzot istabā gaismu, var sataustīt raketi, piespiest podziņu tās rokturī, novidžināt uz sīkoņas pusi, un, ja ierīce nodzirksteļo un iestājas patīkams klusums, zini – esi trāpījis.

Raksts tapis sadarbībā ar "Latvijas Avīzi".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)