Banner 980x90

Pērn noslēdzies pirmslaulību mācību programmas pilotprojekts

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Pagājušajā gadā noslēdzies pirmslaulību mācību programmas pilotprojekts, kura laikā izstrādāts programmas saturs un pieci pāri veiksmīgi apmeklējuši apmācības, tomēr darba grupai līdz maijam tieslietu ministram jāsniedz priekšlikumi attiecībā uz turpmāko programmas ieviešanas mehānismu.

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas (TM) preses sekretāre Ksenija Vītola, pirmslaulību programmas galvenais mērķis ir nodrošināt topošajām ģimenēm iespēju iegūt zināšanas un veidot izpratni par laulības tiesiskajiem, psiholoģiskajiem, ētiskajiem un sadzīves aspektiem.

Vītola atgādināja, ka Labklājības ministrija (LM) iepriekš īstenoja iepirkumu procedūru pirmslaulību apmācības programmas izstrādei personām, kuras gatavojas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļās. LM un TM, izvērtējot pretendentu piedāvājumu atbilstoši izvirzītajām prasībām un iesniegtajai cenai, konstatēja, ka lielāko punktu summu ieguva Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, kas izstrādāja pirmslaulību apmācības programmu, īstenoja izstrādātās apmācību programmas aprobāciju un iesniedza pasūtītājam ziņojumu par tās rezultātiem, kā arī iespējamiem precizējumiem programmā, īstenoja pašvaldības speciālistu (dzimtsarakstu nodaļu darbinieku) apmācības.

TM galvenokārt sniedza atbalstu moduļa "Laulības tiesiskie aspekti" izstrādē. Patlaban izveidota starpinstitucionāla darba grupa, kas vērtēs programmas saturu un finansējuma sadali.

Apmācības būs 24 stundu apjomā, kas sadalītas pa četrām tēmām jeb moduļiem: finanšu pratība, laulības tiesiskie aspekti, laulības psiholoģiskie un ētiskie aspekti, vecāku pienākumi un atbildība. Lai gan programma paredzēta pāriem, kuri ir nolēmuši reģistrēt attiecības dzimtsarakstu nodaļā un jau ir iesnieguši iesniegumu par laulības noslēgšanu, tomēr to var apgūt jebkurš interesents. Piemēram, modulis "Laulības psiholoģiskie un ētiskie aspekti", kurā par katru iekļauto tēmu varētu būt ļoti plašas diskusijas, palīdzētu pāriem dažādos laulības dzīves posmos.

Mācību programmā ir apkopotas primāri nepieciešamās zināšanas, kā arī sniegta informācija, kur iespējams vērsties, ja nepieciešama palīdzība vai pāris vēlas iegūt papildu zināšanas. Programmā pie katras tēmas ir iekļauts arī izmantotās literatūras saraksts, kas personām ļauj papildus iegūt informāciju.

Darba grupai uzdots līdz 16.maijam sniegt priekšlikumus tieslietu ministram attiecībā uz turpmāko programmas ieviešanas mehānismu un ar to saistītajām izmaksām, kā arī programmas saturu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)