Premjers: No nodokļu reformas papildu ieņēmumi gaidāmi tikai no ekonomikas straujāka pieauguma

Māris Kučinskis/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Māris Kučinskis/ Foto: Ieva Čīka/ LETA

No nodokļu reformas papildu ieņēmumi gaidāmi tikai no ekonomikas straujāka pieauguma, bet pašas nodokļu izmaiņas budžeta ieņēmumu pieaugumu nerada, šorīt LNT stāstīja premjers Māris Kučinskis.

Kučinskis paziņoja, ka, ieviešot piedāvātās izmaiņas, Latvijas konkurētspēja ekonomikā pakāpšoties tādā līmenī, ka kļūsim "ļoti, ļoti pievilcīgi investoriem". Tas arī būs ļoti nepieciešams, jo papildu ieņēmumi no izmaiņām var rasties tikai no ekonomikas straujāka pieauguma, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana un neapliekamā minimuma palielināšana budžetā radīs vien papildu izdevumus.

Pēc politiķa vārdiem, Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajam piedāvājumam esot ļoti liels atbalsts no dažādām pusēm, jo tas ir plaši apspriests. Tomēr vēl būšot jāmeklē ieņēmumu kritumu kompensējoši mehānismi pašvaldībām, kur tiekot saskatītas vairākas iespējas.

Tāpat nodokļu reformas nozīmēšot to, ka "nodokļi būs jāmaksā visiem". Kučinskis stāstīja, ka tas nozīmēšot gan blēžu un ēnu ekonomikas apkarošanu, gan, piemēram, reformas tiem aptuveni 90 000 darba vietu, kur legāli var nemaksāt nodokļus. Vēl būs daudz lēmumu, par kuriem visi nebūs sajūsmā, atzina premjers.

Ministru prezidents arī informēja, ka reformu ieviešana nozīmēs arī to, ka 2018.gads būs grūtākais gads, kā rezultātā viena otrā jaunās politika ministrijām būs jāatliek vai arī jāmeklē resursi resoru ietvaros.

Kučinskis atgalvoja, ka piedāvājums risinot arī sociālā budžeta ilgtspējas problēmas, par kurām bažas ir paudis labklājības ministrs Jānis Reirs (V). Tā neesot patiesība, ka 2019.gadā būtu kādi draudi sociālajam budžetam, jo ar jau piedāvātajām izmaiņām vien tiekot nodrošināti plus 110 miljoni eiro.

Ministru prezidents atzina, ka 1% no sociālā budžeta iezīmēšana veselības aprūpei vēl ir diskutējams jautājums.

Viss par: Latvijas ziņas