Banner 980x90

Sāks darbu ekspertu līmenī pie konkrētiem sadarbības ar Ķīnu projektiem

Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvju un uzņēmēju desmit dienu vizīte Ķīnā pierādījusi Ķīnas puses ieinteresētību Latvijas tranzīta piedāvājumā un sarunu rezultātā tiks sākts darbs ekspertu līmenī pie konkrētu sadarbības projektu sākšanas, pēc vizītes secina ministrijā.

Latvija īpaši koncentrējoties uz sadarbību ar ekonomiski strauji augošajām Ķīnas rietumu un centrālās daļas provincēm.

Ministrijā secina, ka Ķīnas puse vairākkārtīgi un dažādos formātos uzsvērusi, ka Latvijai, ņemot vērā tās ģeogrāfisko stāvokli, ir īpaša nozīme iniciatīvas "Jaunais Zīda ceļš" īstenošanā. Vizītes laikā Latvijas puse atkārtoti apliecināja gatavību iesaistīties Ķīnas "Jaunā Zīda ceļa iniciatīvā", piedāvājot Latviju kā Ziemeļeiropas loģistikas un distribūcijas centru Eiropas-Āzijas sauszemes transporta koridorā.

Jūnija beigās plānota Šanhajas municipālās transporta komisijas atbildes vizīte Latvijā, kas ļaus Šanhajas pašvaldības pārstāvjiem klātienē iepazīties ar Latvijas prezentētajām transporta infrastruktūras priekšrocībām. Uzsvērta sarunās Čendu tika sadarbības attīstība aviācijas jomā. Aviācijas jautājumi tika uzrunāti gan tikšanās laikā ar pašvaldības vadību, gan atsevišķi tiekoties ar aviokompānijas "Chengdu Airlines" pārstāvjiem. Puses pārrunāja lidsabiedrību "airBaltic" un "Chengdu Airlines" iespējamo sadarbību, lai izveidotu tiešo gaisa satiksmes savienojumu starp Rīgu un Čendu. Tādējādi Rīga kļūtu par reģiona būtiskāko aviācijas mezglu, nodrošinot savienojumu starp Eiropu un Āziju. Vēlāk detalizētāka saruna notika ar aviokompānijas pārstāvjiem, vienojoties par abu aviokompāniju ekspertu tikšanos tuvākajā laikā konkrētas sadarbības apspriešanai.

Savukārt Čuncinā SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzstājās Āzijas un Eiropas valstu (ASEM) industrijas dialogā par Eiropas un Āzijas savienojuma stiprināšanu un uzsvēra Latvijas apņēmību kļūt par aktīvu Transeirāzijas piegāžu ķēdes dalībnieci, kā arī norādīja uz būtisko lomu, kāda Latvijai ir kā valstij ar ārējo Eiropas Savienības robežu. Čuncinā delegācija tikās arī ar integrēto loģistikas pakalpojumu sniedzēju - kompāniju "Minscheng Shipping Co." - un apsprieda sadarbības modeļus un iespējamo sadarbību piegāžu ķēžu organizēšanā, kā arī investīciju vidi Latvijā un konkrētas iespējas veikt investīcijas Latvijas transporta un loģistikas sektorā.

Tāpat notikušas sarunas ar citiem Ķīnā pārstāvētiem uzņēmumiem un pašvaldību pārstāvjiem.

Vizītē Ķīnā no 18. līdz 28.maijam uzturējās SM valsts sekretārs, tranzīta politikas departamenta direktora vietniece Elīna Luca-Ratfeldere, kā arī uzņēmuma "DB Schenker" valdes loceklis Māris Kleinbergs, "LDz Cargo Loģistika" valdes loceklis Raitis Tukāns, "StenaLine" komercdirektora pienākumu izpildītājs Oskars Osis, kā arī Rīgas universālā termināļa izpilddirektora vietnieks Jānis Kasalis.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)