Banner 980x90

"Talsu namsaimnieks" iesaka veidus kā samazināt ikmēneša rēķinus

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Dzīvojot daudzdzīvokļu mājās, nereti iedzīvotāji saskaras ar nepatīkamām izjūtām, saņemot kārtējos rēķinus. SIA ''Talsu namsaimnieks'' finanšu direktore Agnese Girbe iesaka veidus, kā izdevumus samazināt, ilgtermiņā plānojot savu darbību.

Kā pilsētas informācijas portālu Talsi24.lv informēja Agnese Girbe, būtisks ieguldījums, kur līdzekļus nevajadzētu taupīt, ir apsaimniekošanas maksas izdevumi. Girbe iesaka: "Apsaimniekošanas maksu noteikti nevajadzētu samazināt, jo tas ir ieguldījuma veids, uz kā balstoties nākotnē var uzlabot mājas tehnisko stāvokli, tā samazinot rēķinus citās izdevumu pozīcijās."

Lai uzlabotu ēkas tehnisko stāvokli, kas turpmāk tieši ietekmē izmaksas par, piemēram, piegādāto siltumenerģiju, jāsaprot, ka bez investīcijām neiztikt.

Godprātīgi ieguldot apsaimniekošanas maksā, ikviena daudzdzīvokļu dzīvojamā māja var veidot uzkrājumus. Situācijā, kad būs nepieciešami remontdarbi, tos varēs veikt no apsaimniekošanas maksas, nedomājot par aizņēmumu. Tādā veidā ir iespējams pakāpeniski sakārtot ēkas tehnisko stāvokli, piemēram, nosiltināt cauruļvadus, nomainīt logus.

"Apsaimniekošanas maksa rēķinā izmaksu ziņā parasti ir zemākā pozīcija. Plānveidīgi izmantojot uzkrāto apsaimniekošanas maksu, var samazināt citas rēķina pozīcijas. Pat ja ēka ir siltināta un atjaunota, apsaimniekošanas maksu ir vērtīgi uzkrāt priekšdienām – lai tad, kad radīsies nepieciešamība, būtu līdzekļu, ko ieguldīt remontdarbos un uzlabojumos," paskaidroja Girbe.

Par saražoto atkritumu daudzumu šobrīd daudzdzīvokļu mājās jānorēķinās, ņemot vērā dzīvoklī deklarēto iedzīvotāju skaitu. Tādējādi pirmais nosacījums taupīgai dzīvošanai ir dzīvoklī deklarēto personu skaita pārskatīšana. Nopietni jāizvērtē, vai visas dzīvoklī deklarētās personas tur patiešām mīt. Girbe iesaka šo procesu veikt interneta vidē – portālā www.latvija.lv. Šajā adresē iespējams pavisam ērti, neizejot no mājas, izdeklarēties, kā arī deklarēties patiesajā dzīvesvietā.

Arī atkritumu šķirošana ir viens no veidiem, kā samazināt rēķinu, jo par šķiroto atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nav jāmaksā. Girbe gan piebilda, ka daudzdzīvokļu māju iemītniekiem jārēķinās, ka rezultāta sasniegšanai jāiesaistās, ja ne visiem, tad lielākai daļai iedzīvotāju. Ja visi iedzīvotāji mājā šķiros atkritumus, tad konteineri tik ātri nepiepildīsies un varēs samazināt gan to tilpumu, gan izvešanas biežumu, tā samazinot konkrētās mājas rēķinu.

Svarīgs nosacījums ir arī izvērtēt, kādi atkritumi konteineros tiek izmesti. Ja konteinerā būs pārāk daudz bioloģisko atkritumu, piemēram, zāle vai lapas, tad jārēķinās ar paaugstinātās maksas pakalpojumu. Lielākoties visās daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās ir izvietoti saraksti ar atkritumu veidiem, ko nevajadzētu mest atkritumu urnās.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)