Trim Latvijas olimpiešiem, viņu treneriem un apkalpojošajam personālam par sasniegumiem Riodežaneiro pienākas gandrīz 120 000 eiro

Foto: Ieva Čīka/ LETA
Foto: Ieva Čīka/ LETA

Trim Latvijas olimpiešiem, viņu treneriem un apkalpojošajam personālam par sasniegumiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs no valsts budžeta naudas balvā pienākas gandrīz 120 000 eiro.

Atbilstoši noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, prēmijas pienākas trim Latvijas olimpiešiem - svarcēlājai Rebekai Kohai un septiņcīņniecei Laurai Ikauniecei-Admidiņai, kuras izcīnīja ceturtās vietas, kā arī smaiļotājam Aleksejam Rumjancevam, kurš olimpiādē palicis piektais.

Kohai un Ikauniecei-Admidiņai par izcīnītajām ceturtajām vietām katrai pienākas naudas balva līdz 30 734 eiro, savukārt abu sportistu treneri un apkalpojošais personāls var pretendēt uz prēmiju līdz 15 367 eiro.

Rumjancevs varētu saņemt prēmiju līdz 18 440 eiro, bet viņa treneri un apkalpojošais personāls - līdz 9220 eiro.

Atbilstoši noteiktajai procedūrai sporta federācijai Izglītības un zinātnes ministrijā jāiesniedz pieteikums par naudas balvas piešķiršanu par sportista sasniegumu. Novembrī šis pieteikums kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīts izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķišanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Lēmumu par balvu piešķiršanu pieņems Ministru kabinets.

Kā ziņots, Latvijas olimpieši XXXI Olimpiādē piecas reizes iekļuva labāko astotniekā, tomēr pirmo reizi kopš valstiskās neatkarības atgūšanas Latvijas olimpiskā delegācija vasaras olimpiskajās spēlēs ir palikusi bez godalgas.